Sraigtiniai poliai prieš betoninius polius

Kartais tenka girdėti nuomonių, kad sraigtiniai poliai visada yra pigesnis pasirinkimas nei betoniniai poliai. Tiesa ta, kad sraigtinių polių, naudojamų įgyvendinant įvairiausius projektus, įrengimas priklauso nuo jų įrengimo būdo. Ir tai išties ne visada yra pigiausias variantas, bet visada – džiuginantis.

Dar vienas drąsus teiginys – sraigtiniai poliai yra pigesni dėl lengvų konstrukcijų (statinių) apkrovų. Į tai reikėtų įsigilinti labiau. Pirmiausia, pažvelkite į sraigtinio polio sudėtį. Ir skaitykite toliau.

Lengvų konstrukcijų apkrovų sraigtiniai poliai dažniausiai yra pigesni nei betoniniai poliai

Sraigtiniai poliai ne visada yra pigesni. O betoniniai poliai ne visi vienodi; 2 ar 3 metrų gylio betoniniai poliai atlaikys konstrukciją, tačiau bus neatsparūs oro sąlygoms (ypač šalčiui).

Betoniniai poliai gali deformuotis nuo apkrovos arba būti paveikti šildymo

Didelė tikimybė, kad betoniniai poliai gana greitai pakeis savo pradinę išvaizdą. Apžiūrėkite naujesnius statinius su betoniniais poliais. Neabejojame, kad neilgai trukus pastebėsite ant laiptelių esančius įtrūkimus.

Šaltis daro neigiamą įtaką betoniniams poliams. Priežastis paprasta – betonas akytas, o šalčio jėgos stiprios. Įšalusius šalčio polius taisyti yra labai brangu ir dauguma žmonių neturi tokių finansinių galimybių, todėl jiems tenka kentėti.

Tuo tarpu sraigtiniai poliai – lyg milžiniški varžtai – įsriegiami į žemę parinktuose atramų taškuose. Dėl unikalaus sriegio ir pamato konstrukcijos, pamatai stovi tvirtai ir nejuda. Šių polių visiškai neveikia oro sąlygos, todėl įrenginėti juos galima bet kurio sezono metu.

Sraigtiniai poliai negadina kraštovaizdžio ir nepalieka netvarkos

Sraigtinių polių įrengimas (montavimas) nedarko aplinkos, nes dirbant nereikia kasti, vežti medžiagų sunkiasvorėmis mašinomis, o baigus darbą nereikia tvarkyti technikos iškasinėtos, sujauktos aplinkos.

Tuo tarpu tradiciniai betoniniai poliai gali padaryti žalos aplinkai. Pavyzdžiui, statybų paveiktas kiemas mažų mažiausiai atrodys nejaukiai. Tačiau gali būti ir taip, jog teks investuoti papildomai savo pinigų, patirties ir laiko, tvarkant kiemą. Tokiais atvejais žala gali svyruoti nuo keliasdešimt iki tūkstančių eurų.

Vis dėlto, svarbiausia, jog atsižvelgtumėte į tai, kad ne visi betoniniai poliai ar juos gaminančios įmonės yra vienodos kaip ir ne visi sraigtiniai poliai ar juos gaminančios įmonės yra vienodos. Tiesiog atlikite rinkos analizę, padarykite apžvalgą ir užsitikrinkite, kad pamatai būtų įrengti be rūpesčių.