Kaip Apskaičiuoti Rekuperatoriaus Galingumą?

Šiais laikais gera atmosfera namuose yra būtina, nes namuose tenka praleisti nemažai laiko, o kartais ir dirbti. To sprendimas yra patalpų vėdinimas, tačiau tada iškyla problema, nes žiemą pravėrus langą yra šalta, o vasarą – per karšta. Šiai problemai išspręsti buvo sukurti prietaisai vadinami rekuperatoriais – pastatų lubose tvirtinama oro sistema. Kalbant apie tai, kokį rekuperatorių pasirinkti, reikia atsižvelgti į jo galingumą. Skirtingiems namams reikia skirtingo galingumo rekuperatorio, o tai priklauso nuo keleto veiksnių.

Rekuperatoriaus galingumo skaičiavimas:

Kokio rekuperatoriaus reikia skaičiuojama pagal techninį STR (statybos) reglamentą, o paprasčiau tariant pagal patalpų tipą, jų dydį, žmonių, esančių patalpose skaičių. Tam reikia žinoti, kokios temperatūros turi būti patalpose.

Patį rekuperatorių reikėtų rinktis 30 – 50 % našesnį nei jūs suskaičiavote. Taigi, tarkim gavote 200 m3/h oro kiekio poreikį, tada rekuperatorių protingiausia būtų pasirinkti 300 m3/h prie maždaug 150 Pa. Turėdami našesnį rekuperatorių jūs laimėsite geresnį koeficientą, nes bus didesnis šilumokaitis. Taip pat rekuperatoriaus veikimas yra daug tylesnis ir ilgaamžiškesnis variklių tarnavimas nei ventiliatoriaus.

Tikslesniam skaičiavimui, galite naudotis šia formule:

Rekuperatoriaus galingumas yra lygus A (m2) x h (m) x 0,7 (1/h), kur A – patalpos plotas, o h – aukštis.

Rekuperatoriaus galingumas skaičiuojamas pagal oro kiekio projektines reikšmes:

Ištraukimas:

  • Virtuvė – 72 m3/h;
  • Vonia – 54 m3/h;
  • Tualetas – 36 m3/h;
  • Drabužinė – 10.8 m3/h.

Pritekėjimas:

  • Svetainė – 14.4 m3/žmogui/h arba 1.8 m3/m2/h (reikia rinktis variantą pagal didesnę reikšmę);
  • Miegamieji – 14.4 m3/žmogui/h arba 2.5 m3/m2/h (reikia rinktis variantą pagal didesnę reikšmę);
  • Valgomasis – 1.8 m3/m2/h.

Pritekėjimas ir ištraukimas:

  • Skalbykla – 3.6 m3/m2/h;
  • Džiovykla – 7.2 m3/m2/h.