Ar Obuoliai Yra Kaloringi? Kiek Kalorijų Yra Obuoliuose?

Turbūt bene kiekvienas esate girdėję, kad vienas obuolys per dieną gali pagerinti jūsų organizmo būklę. Obuoliai yra sveikiausias užkandžių pasirinkimas, nes juose gausu vitaminų. Be to, jų galiojimo laikas gana ilgas, palyginti su kitais produktais, ir juos labai lengva įsidėti į krepšį keliaujant. Obuoliai yra antras dažniausiai vartojamas vaisius po bananų. Bet ar kada teko susimąstyti, kiek kalorijų turi šie vaisiai?

Kiek kalorijų yra obuoliuose?

Kalbant apie kalorijas, vidutiniame obuolyje yra 95 kalorijos, tačiau šis vaisius turi ir daug kitų maistinių medžiagų, esančių po jo odele.

Maistinės medžiagos obuolyje Kiekis 
Kalorijos 95 kalorijos
Riebalai 0 g
Angliavandeniai 25 g
Cukrus 19 g
Skaidulos 4 g
Baltymai 0 g

Jei kalbėtume apie cukrų, tai cukrus, kurį gausite iš obuolio, nėra toks pats kaip pvz.,  cukrus batonėlyje. Obuolyje esantis cukrus yra natūralus ir neperdirbtas. Skaidulos yra gamtos būdas kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl jų randama vaisiuose ir daržovėse. Skaidulos padeda sulėtinti virškinimą, o tai apsaugo nuo cukraus kiekio kraujyje šuolių, tokių, kokių gautumėte iš vienodo cukraus kiekio saldainiuose. Be to, suvalgę tik vieną vidutinį obuolį, gausite 14 procentų vitamino A reikalingos dienos normos ir 11 procentų vitamino C.

Paprastai sveikiausia valgyti obuolius gryniausiu pavidalu, nes valgyti žalius obuolius yra puikus būdas pasinaudoti visomis jų maistinėmis medžiagomis ir skaidulomis. Pavyzdžiui, valgyti obuolių pyragą gali būti kiek nenaudinga, nes jame taip pat yra daug pridėtinio cukraus, kuris gali būti žalingas. Žinoma, tai nereiškia, kad negalite valgyti tų iš obuolių pagamintų produktų, kuriuos mėgstate, bet geriausia, kad juos valgytumėte saikingai.