Plastikiniai Langų Apvadai – Kaip Juos montuoti?

Langai reikalingi įvairios paskirties statiniams. Žvelgiant iš interjero pusės, langai padeda praleisti šviesą ir suteikia galimybę viduje esantiems žmonėms matyti vaizdą lauke. Tuo tarpu iš išorės langai kuria savitą namų stilių ir patrauklumą. Ir nors daug dėmesio skiriama vidinei langų apdailai, langų išorei taip pat reiktų skirti pakankamai dėmesio. Vienas iš populiarių pasirinkimų – plastikiniai langų apvadai.

Dauguma langų montuotojų ir apdailininkų, montuodami plastikinius langų apvadus netgi nenaudoja profesionalių matavimo priemonių. Jie darbus atlieka beveik iš akies, pasitelkdami pieštuką, pjovimo įrankius ir pasirinktus tvirtinimo elementus.

Langų Apvadams Montuoti Reikalingi Įrankiai

 • Pjovimo įrankis
 • Pasirinkti tvirtinimo elementai
 • Plaktukas (nebūtinai)
 • Peilis (nebūtinai)

Langų Apvadams Montuoti Reikalingos Medžiagos

 • Pieštukas
 • Apvadai
 • Pasirinkti tvirtinimo elementai
 • Laikikliai

Išvenkite Problemų Ir Galvos Skausmo Montuojant Plastikinius Langų Apvadus

Dalijamės keliais patarimais, kurie padės išvengti rūpesčių montuojant langų apvadus:

 1. Pasitelkę pjovimo įrankį, pradėkite pjaustyti apvadus nuo storiausios jų dalies.
 2. Apvadų pjovimas iki pieštuko žymės beveik visada nulemia tai, kad apvadus būna per ilgas, todėl pašalinkite pieštuko žymę aštriu daiktu. Greičiausiai vis tiek turėsite nupjauti didesnę apvadų dalį.
 3. Pirmiausia montuokite apvadus ant didesnių langų, o vėliau – ant mažesnių langų. Tokiu būdu išlieka didesnė tikimybė, kad nepritrūksite apvadų ir mažiau jų sugadinsite.
 4. Naudokite apvadų storiui tinkamo dydžio vinis arba kitus (pasirinktus) tvirtinimo elementus.
 5. Norėdami išvengti apvadų skilimo, dirbkite su jais atsakingai. Pavyzdžiui, jei apvadus tvirtinate naudodami vinis, nekalkite vinių arčiau nei 5 cm iki apvadų kraštų (galų).

Apvadus rekomenduojama įrengti abiejose langų staktų pusėse, t. y. tiek išorėje, tiek viduje. Apvadai prie sienų gali būti priklijuojami, tvirtinami įvairiais laikikliais ar kitais pasirinktais elementai, o prie medienos gaminių – kalami.

Langų Apvadų Montavimas: Išsamūs Žingsniai

1 Žingsnis. Išmatuokite Ilgį.

Montuodami langų apvadus, pradėkite nuo viršaus. Išpjaukite 45 laipsnių kampą viename apvado krašte (gale) ir laikykite jį taip, kad apvadas šiek tiek dengtų staktą. Tada pažymėkite kitą apvado kraštą (gala) lygiai su stakta.

2 Žingsnis. Palikite Tinkamus Tarpus.

Uždėkite viršutinę apvadų dalį maždaug 5 mm ant staktos, sulygiuokite kraštus. Pritvirtinkite apvadą prie staktos.

3 Žingsnis. Patikrinkite Tinkamumą, Tada Ruoškite Kitą Apvadą.

Vieną apvado kraštą nupjaukite 45 laipsnių kampu. Jei norite, kad jis būtų idealus, suderinkite jį su viršuje esančio apvado kraštu. Apvado 5 mm dėkite ant staktos. Pirmiausia pritvirtinkite apvadą ant staktos, o tada prie lango korpuso rėmo, kaip darėte ir su viršutine dalimi.

4 Žingsnis. Naudokite Klijus Ar Kitą Tvirtinimo Elementą Ir Specialų Įrankį

Pritvirtinkite apvado kampus ir prispauskite iš abiejų pusių. Jei tvirtinimui naudojate klijus, klijų perteklių iškart nuvalykite drėgnu skudurėliu.

5 Žingsnis. Sumontuokite Apvadus Kitoje Lango Pusėje.

Pakartokite visus tuos pačius veiksmus montuodami apvadus kitoje lango pusėje, pirmiausia pritaikydami apvado viršutinį kraštą, tada pažymėdami ir supjaustydami apatinį. Pritvirtinkite apvadą.

6 Žingsnis. Pažymėkite Apatinio Apvado Ilgį.

Pažymėkite paskutinę pjūvio vietą. Pjovimo įrankyje turėtų būti vis dar nustatytas ankstesnis įstrižo pjovimo režimas, apverskite apvadą ir nupjaukite reikiamu kampu.

7 Žingsnis. Sumontuokite Apatinį Lango Apvadą.

Pridėkite apatinę apvado dalį. Pažymėkite kraštus, kad šie atitiktų ir derėtų su šonuose esančių apvadų kraštais, ir atitinkamai išpjaukite apatinį apvadą. Atidžiai pažiūrėkite į tolimiausią apvado kraštą, kad patikrintumėte jo tinkamumą.

8 Žingsnis. Įsitikinkite, Kad Visi Lango Apvadai Yra Tvarkingai Sujungti.

9 Žingsnis. Išspręskite Kitas Apvadų Montavimo Problemas #1.

Jei siena (pagrindas) prie lango yra iškilusi daugiau nei 3 mm, pasinaudokite plaktuku. Tiesiog įsitikinkite, kad vietą, į kurią kalėte plaktuku, bus uždengta apvadu. Šioje situacijoje apvado kraštas nebus lygiai 45 laipsnių, gali tekti pjauti apvadą 44 laipsnių kampu.

10 Žingsnis. Išspręskite Kitas Apvadų Montavimo Problemas #2.

Jei prireikė pašalinti perteklines montavimo metu naudotas medžiagas, pašalinkite jas peiliu (jei tai įmanoma).

Langų apvadai ne tik suteikia langams estetiškesnę išvaizdą, bet ir sujungia juos su sienomis, palangėmis. Apvadams gali būti naudojamos dvipusės juostos, kurios naudojamos tiek montuojant apvadus viduje, tiek išorėje.

Langų apvadams gali būti naudojamos ir specialios juostelės, kurios atsparios vandeniui, ultravioletiniams saulės spinduliams ir bet kokioms oro sąlygoms. Šios specialios juostelės paprastai yra itin lanksčios. Naudojantis tokiomis juostomis gali būti montuojami bet kokių rūšių langų apvadai, įskaitant ir plastikinius. Tad kiekvienu atveju, kaip montuoti plastikinius langų apvadus, gali būti pasirenkama individualiai.