Kas Geriau Bėgimas Ar Važiavimas Dviračiu, Kalorijų Deginimui?

Bėgimas ir dviračio mynimas yra klasikiniai užsiėmimai, kuriuos žmonės praktikuoja visame pasaulyje. Abu užsiėmimai – aerobinės veiklos pratimai, kuriuos galima atlikti lauke, miesto gatvėse ar gamtos apsuptyje.

Teigiama, kad bėgimas sudegina daugiau kalorijų nei dviračio mynimas, bet bėgiojant didesnė apkrova tenka raumenims ir sąnariams. Kuri veikla tinkamesnė jums? Tai priklauso nuo jūsų išsikeltų tikslų ir pageidaujamų rezultatų.

Širdies ir kraujagyslių sveikata

Tiek bėgimas, tiek važiavimas dviračiu yra vienodai naudingi širdies ir kraujagyslių veiklai. Aerobiniai pratimai padeda stiprinti širdį, skatinti ją pumpuoti daugiau kraujyje esančio deguonies. Atliekant kardio pratimus, pavyzdžiui, bėgiojant ar minant dviratį, gerinama širdies veikla ir didinama ištvermė.

Jei aktyviai bėgiojate ar važinėjate dviračiu, gali tekti apriboti savo veiklą – skirti tam ne daugiau nei 60 minučių per dieną. Remiantis kelių tyrimų apžvalga, intensyvus fizinis krūvis daugiau nei 5 valandas per savaitę arba 60 minučių per dieną gali neigiamai paveikti širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Kalorijų deginimas

Sudegintų kalorijų skaičius priklauso nuo mankštos (pratimų) intensyvumo ir laiko, per kurį atliekate pratimus.

Bėgiojant sudeginama daugiau kalorijų nei minant dviratį, nes naudojama daugiau raumenų veiklos. O dviračio mynimas – lengvesnė veikla ir jūs galite rinktis, ar norite bėgti ilgiau ir lėčiau ar trumpiau ir greičiau. Taip pat sudeginsite daugiau kalorijų, jei bėgsite ar važiuosite dviračiu į kalną, nei lygiu paviršiumi.

Jūsų amžius, svoris, lytis ir kiti veiksniai taip pat lemia sudeginamų kalorijų skaičių. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, kiek kalorijų turėtumėte sudeginti sportuodami, kad pasiektumėte gerų rezultatų ir nepakenktumėte sveikatai.

Raumenų auginimas

Dviračio mynimas gali padėti auginti apatinės kūno dalies raumenis. Tuo tarpu bėgimas nepadės susikurti raumenų masės, bet padės juos sustiprinti.

Dviračio pedalų mynimas – pasipriešinimo treniruotė, auginanti kojų raumenis. Viršutinė jūsų kūno dalis taip pat yra veikiama, tačiau šie raumenys nėra taip stipriai įsitraukę į veiklą kaip apatiniai.

Bėgimo metu dirba visi raumenys, stiprėja kaulai.

Raumenų tonizavimas

Bėgimas labiau tonizuoja raumenis, nes bėgant dirba visas kūnas, sudeginama daugiau kalorijų. Jei norite pastebimų rezultatų, pasitelkite ir svorio treniruotes bei pakeiskite savo mitybą.

Tvirtų raumenų vystymasis priklauso nuo kūno sudėjimo ir mažo kūno riebalų kiekio. Deja, jūs negalite pasirinkti, kuriose savo kūno vietose priaugsite, o kuriose prarasite riebalų, bet jūs galite pasirinkti, kuriuos raumenis auginsite.

„Trusted Source“ tyrimas nustatė, kad treniruotės nuo keturių iki penkių kartų per savaitę buvo veiksmingos palaikant raumenų tonusą. Lėtesnis, bet ilgesnių distancijų bėgimas puikiai tonizuoja raumenis.

Svorio metimas

Norėdami numesti svorio, turite rasti kalorijų pusiausvyrą (ne per daug ir ne per mažai) tarp sudeginamų sportuojant ar reguliariai atliekant kūno funkcijas. Bėgiojant gali pavykti greičiau sulieknėti. Tačiau jei dviračiu važiuojate ilgai, kalorijų sudeginimo kiekis gali atitikti bėgimo metu sudeginamų kalorijų kiekį.

Galimybė sulieknėti bėgant ar minant dviratį priklauso nuo to, kaip sportą derinate su sveika mityba ir kitais įpročiais. Nors bėgimo metu vidutiniškai sudeginama daugiau kalorijų, važiavimas dviračiu yra lengvesnis sąnariams, o tai gali prailginti sportavimo trukmę ir sudeginti daugiau kalorijų.

Vienas nedidelis tyrimas atskleidė, kad važiavimas dviračiu ir bėgimas slopina jaunų vyrų apetitą. Tai gali būti naudinga, jei bandote suvaldyti potraukį maistui ir siekiate valgyti subalansuotą maistą.

Jei turite konkretų svorio metimo tikslą, pasitarkite su savo gydytoju ir sporto treneriu.

Kiti veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Pasirinkdami dviračių sportą ar bėgimą, atsižvelkite į šiuos papildomus veiksnius:

  • Kiek esate pasirengę išleisti pinigų?

Dviratis – brangesnis pasirinkimas nei bėgimas, jam reikalingos investicijos, priežiūros išlaidos,  taip pat gali prireikti šalmo ir galbūt specialių batų ar drabužių.

Tačiau ir kokybiška bėgimo batų pora gali būti brangi. Taip pat bėgiojimui gali prireikti ir specialios aprangos. Geri batai gali apsaugoti sąnarius, o specialūs kokybiški drabužiai gali užtikrinti komfortą, pašalindami prakaitą. Tai ypač reikalinga bėgant ilgesnius atstumus.

Jei jus domina dviračių sportas, prieš investuodami išbandykite dviračių nuomos paslaugas. Jei tik norite išbandyti naują sportą, kad kas savaitę galėtumėte atlikti kardio mankštą, bėgimas yra pigesnis pasirinkimas.

  • Ar sergate lėtine liga?

Jei turite lėtinių ligų, prieš pradėdami ar didindami bet kokios mankštos intensyvumą, pasitarkite su gydytoju.

Apskritai važiavimas dviračiu yra lengvesnis sportas, tačiau tai gali sustiprinti juosmens skausmus. Traumos dažniau pasitaiko bėgimo metu, tačiau jei sunku išlaikyti pusiausvyrą, bėgimas ar greitas ėjimas gali būti saugesnis pasirinkimas nei važiavimas dviračiu.

  • Esminis aspektas

Nei važiavimo dviračiu, nei bėgimo nevertėtų išskirti ir laikyti geresniu ar prastesniu pasirinkimu. Pasirinkite tai, kas dera prie jūsų gyvenimo būdo, tai, kas patiks ir kuo norėsite užsiiminėti nuolat. Taip pat galite derinti abi veiklas, kad išvengtumėte nuobodulio.

Jei norite pasiekti konkrečių rezultatų, tokių kaip svorio metimas ar raumenų tonusas, dirbkite su asmeniniu treneriu, kuris gali pritaikyti jūsų poreikiams tinkančią mankštą ir jos režimą.