Kaip šarvuotos lauko durys prisideda prie namų apsaugos?

Namo saugumas prasideda ne nuo įmontuotos signalizacijos sistemos ar elektrifikuotos tvoros. Gerai, jei yra akivaizdžiai matomos įrengtos apsauginės tvoros, įmontuotos stebėjimo kameros ar kiti ženklai, rodantys, kad namas yra saugomas, tačiau jei nėra tvirtų lauko durų, gali kilti pavojus ne tik namui, bet ir visai jau esamai apsaugos sistemai. Lauko durys – pagrindinė ir populiariausia vieta, pro kuria į namus patenka įsibrovėliai. Net ir labai saugias duris galima nesunkiai išlaužti ar atidaryti, jei jos nėra tinkamai sumontuotos. Kad ir kokių veiksmų planuojate imtis, kad apsaugotumėte savo turtą nuo neteisėto įsilaužimo, pirmiausia išsiaiškinkite, kas įsibrovėliams rodo, kad pro jūsų duris bus nesunku patekti į vidų ir apsvarstykite, kaip tai galima pakeisti.

Šarvuotose duryse turi būti įmontuota tinkama spyna ir užraktas. Būtent tai, tikėtina, rodo durų apsaugos lygį. Norint užtikrinti durų saugumą, reikia atkreipti dėmesį į durų rėmus ir varčią, spynos padėtį bei korpusą. Saugus ir patikimas užraktas yra apsaugotas nuo galimo suklastojimo, todėl įsilaužėliui nelieka galimybių nulaužti spyną. Spynos korpusas taip pat turėtų būti patikimas ir tvirtai pritvirtintas. Spyna, montuojama į duris, turėtų būti sutvirtinta specialiais užrakto blokais, kad įsibrovėlis nesulenktų visos durų varčios.

Šarvuotos durys – saugumo garantas

Taip pat reikia užtikrinti ir lauko durų rėmo apsaugą. Iš tikrųjų namo saugumą veikia ne tik pačios durys, bet ir rėmas, į kurį jos įmontuotos. Tvirtos lauko durys yra puikus apsaugos nuo įsilaužimo garantas, tačiau tik tada, kai rėmas tinkamai apsaugotas, o durų vyriai paslėpti.

Kadangi apsauginės durys turėtų atsidaryti į išorę (net ir panaudojant jėgą jas sunkiau stumti į vidų), durų vyriai turi būti uždengti apsaugine danga. Priešingu atveju, visą durų ir rėmo tvirtumą galima įveikti išmontavus vyrius iš varčios.

Apsauginės durys yra sunkesnės ir galingesnės už vidutinio saugumo standartines duris. Jas montuojant naudojami itin tvirti rėmai, kurie yra pritvirtinami prie pastato naudojant ilgus varžtus.

Svarbus aspektas ir paslėpta durų apsauginė funkcija. Vien dėl to, kad jūsų name įmontuotos tvirtos apsauginės durys, dar nereiškia, kad namas panašus į Fort Knox. Durų išorę galima padengti plienu su medžio imitacija – tai padės priderinti duris prie namo eksterjero ar dominuojančio stiliaus.

Ar pasirinksite galimybę nuslėpti savo apsauginių durų funkciją, priklauso nuo to, ką norite parodyti galimam įsilaužėliui, taip pat ką norite matyti grįžę namo. Įspūdingos, akivaizdų  saugumą demonstruojančios durys gali labai efektyviai sulaikyti bet kokius bandymus įsilaužti į namus…

Apsauginės durys yra jūsų namų saugumo užtikrinimo pradžia ir jų funkcija ne tik apsaugoti namuose esantį turtą.