Kaip Elgtis Gaisro Metu?

Biuruose, mokyklose ir bet kokios kitos paskirties pastatuose laiką leidžiantiems žmonėms reikalingi priešgaisrinės saugos mokymai ir instruktažai, kurie padeda pasiruošti tikro gaisro atvejams. Tinkamos žinios ir įgūdžiai leidžia ramiai reaguoti į tikrą gaisrą ir užtikrina saugumą jo metu.

1 Dalis. Reakcija Į Tikro Gaisro Pavojų

 1. Išlikite ramus. Neišsigąskite išgirdę priešgaisrinę signalizaciją. Nekelkite šurmulio ir triukšmo, kad galėtumėte išgirsti instrukcijas. Labai svarbu išlikti ramiems visą priešgaisrinės saugos pratybų ar instruktažo laiką.
 2. Imituojamo pavojaus metu elkitės taip, tarsi kiltų tikras gaisras. Nors suprantate, kad suveikusi priešgaisrinė signalizacija skirta tik praktikos įgūdžiams, visuomet turėtumėte elgtis taip, tarsi iš tikrųjų būtų kilęs gaisras.  Turite rimtai praktikuotis, kad išmoktumėte  reikalingų procedūrų ir kilus gaisrui nepanikuotumėte.
  • Tiesą sakant, net jei numatomos priešgaisrinės saugos pratybos, nereikia atmesti varianto, kad kas nors galėjo iš tikrųjų nutikti ir sukelti tikrą gaisrą.
 3. Nutraukite savo veiklą. Išgirdę aliarmą, turite sustabdyti bet kokią tuo metu vykdytą veiklą.
  • Negalima skirti papildomo laiko sakiniui užbaigti ar laiškui išsiųsti. Nedelsdami nutraukite bet kokius darbus. Neskirkite laiko daiktams surinkti ir išsinešti. Nedelsdami reaguokite į pavojaus signalą.
 4. Pradėkite judėti iš pastato. Apsvarstykite, kur yra artimiausias išėjimas.
  • Stenkitės būti kuo drausmingesnis, kai išeinate iš kabineto ar pastato. Nepradėkite bėgti.
  • Jei įmanoma, prieš prasidedant priešgaisrinės saugos pratyboms, išsiaiškinkite kelią iki artimiausio priešgaisrinio išėjimo. Visada rekomenduojama patikrinti tokį maršrutą, kai esate naujame pastate, ypač tame, kuriame praleisite daug laiko. Pavyzdžiui, viešbučiuose reikalaujama, kad priešais kambario duris būtų įrengtas priešgaisrinis išėjimas.
  • Niekada nesinaudokite liftu evakuacijos metu.
 5. Uždarykite duris. Jei esate paskutinis žmogus, kuris išeina iš kabineto ar kambario, išeidamas uždarykite duris. Tačiau įsitikinkite, kad jos neužsiblokuoja.
  • Durų uždarymas padeda sulėtinti gaisro plitimą, blokuoja dūmų ir šilumos patekimą į kitas patalpas.
 6. Palikite įjungtas šviesas. Neišjunkite šviesos išeidami iš kabineto ar kambario. Palikus įjungtas šviesas, ugniagesiai galės geriau matyti.

2 Dalis. Maršrutas Per Pastatą

 1. Eikite prie artimiausio išėjimo. Eikite nustatytu pastato evakuacijos maršrutu. Jei nežinote, kur yra artimiausias išėjimas, judėdami koridoriumi ieškokite „Išeiti“ ženklo. Tokie ženklai paprastai būna raudonos spalvos ir kartais – apšviesti.
 2. Atsargiai patikrinkite, ar durys nėra įkaitusios. Pažiūrėkite, ar pro durų plyšius nesiveržia dūmai. Jei nematote nė vieno iš šių ženklų, pabandykite lengvai paliesti durų rankeną, kad įsitikintumėte, ar ji nėra karšta. Jei nutiktų taip, kad durys būtų įkaitusios ir pro jas veržtųsi dūmai – nedelsdami ieškokite kito kelio.
 3. Leiskitės laiptais. Gaisro pratybų metu neturėtumėte naudotis liftu, jie gali kelti pavojų. Be to, laiptinėse paprastai yra tinkamas slėgis, tai reiškia, kad jose nebus tiek daug dūmų, kaip kitose vietose.
 4. Stebėkite dūmų plitimą. Kartais pratybas vedantys žmonės tam tikrose koridoriaus vietose paskleis dūmus, kad imituotų tai, kas vyksta tikro gaisro metu. Jei matote dūmus, turite rasti kitą kelią iš pastato.
 5. Jei tai vienintelė išeitis, eikite iš pastato pasilenkę žemyn. Kai patalpoje yra dūmų, pasilenkimas žemyn gali padėti geriau matyti.

3 Dalis. Išėjimas iš Pastato

 1. Atlaisvinkite šaligatvius. Nepamirškite palikti laisvų šaligatvių, kad ugniagesiai galėtų tinkamai atlikti savo darbą. Jei ant šaligatvių susiburia per daug žmonių, ugniagesiai negali prieiti prie pastato.
  • Būtinai klausykitės atsakingų asmenų nurodymų – jie greičiausiai norės suskaičiuoti žmones, todėl geriausia, kad visi būtumėte vienoje vietoje ir netriukšmautumėte.
 2. Pereikite į saugią zoną. Jei tikrai kils gaisras, pastatas ilgainiui gali sugriūti. Turėtumėte nutolti nuo pastato saugiu atstumu. Paprastai kita kelio pusė – tinkamiausias pasirinkimas.
 3. Laukite, kol viskas bus sutvarkyta. Nemanykite, kad sustabdžius priešgaisrinę signalizaciją galite vėl įeiti į pastatą. Palaukite, kol ugniagesiai ar kitas atsakingas asmuo pasakys, jog saugu grįžti į vidų. Tai išgirdę, galite tęsti įprastą veiklą.