Mažos Šiuolaikinės Buto Virtuvės Interjeras: Patarimai Ir Idėjos

Įsirenginėti virtuvę gali būti visai smagus užsiėmimas. Virtuvės projektavimas gali būti ne tik įdomus, bet ir suteikti unikalių galimybių pasitelkti savo kūrybiškumą. Nors dažniausiai negalite keisti buto išplanavimo, tačiau visada galite pridėti savo mėgstamo stiliaus akcentų. Keli patarimai, kaip kurti buto virtuvės interjerą: kokias spalvas naudoti, kokį apšvietimą įrengti ir pan.

Jeigu Norisi Spalvų

Butas iš tiesų yra šiek tiek apribojanti erdvė, tačiau stiliaus ir interjero elementus čia galima naudoti įvairiausius, spalvas – taip pat. Būtent spalvos gali padėti individualizuoti buto virtuvę.

Užuolaidos: jei jūsų virtuvėje yra langas nebijokite naudoti užuolaidų ar roletų – rinkitės mėgstamą jų spalvą, tekstūrą ir raštus.

Tapetai: pasirinkite mėgstamos spalvos ar raštų tapetus, kad pagyvintumėte valgomojo zonos sieną.

Akcentiniai kilimėliai: tinkamai parinktas kilimėlis virtuvėje gali būti puikus į virtuvę įnešti spalvų.

Parinkite Tinkamą Apšvietimą

Kadangi pagrindinis apšvietimo šaltinis – šviestuvas, be jo neapsieinama jokioje virtuvėje. Bet! Galima rinktis iš kelių variantų:

Įjungiamas apšvietimas: rinkitės lubinius šviestuvus, įleidžiamas LED lemputes ar netgi sieninius šviestuvus – svarbiausia, kad derėtų prie interjero.

Toršeras: kuklus toršeras gali būti būtent tai, ko reikia virtuvės kampui ar valgomojo zonai, kad virtuvė taptų jaukesnė.

Spintelių apšvietimas: paprastai tam naudojamos LED juostelės, tačiau jos kuria labai malonią ir jaukią atmosferą.

Skirkite Dėmesio Stalviršiui

Tai labai svarbus virtuvės elementas, nes nuo jo priklauso virtuvės praktiškumas, t. y. kiek vietos joje palikta darbastaliui. Jeigu buto virtuvė yra labai maža ir nėra galimybės palikti pakankamai vietos stalviršiui, pasinaudokite specialiais papildomais baldais, pavyzdžiui, virtuvės vežimėliu.

Neužmirškite Valgomojo Stalo

Jei jūsų virtuvėje yra numatyta speciali valgomojo zona, tačiau ji labai nedidelė, neapkraukite šios vietos dideliais ir nefunkcionaliais baldais. Galite naudoti, pavyzdžiui, sulankstomas kėdes, kurios nenaudojamos gali būti sulankstytos ir neužimti vietos.

Pasirinkite ir tinkamiausią valgomojo stalą:

Apvalus valgomojo stalas: naudokite apvalų stalą, nes jie dažniausiai atrodo vizualiai mažesni ir tinka nedidelėse buto virtuvėse.

Sulankstomas stalas (arba kitaip – stalas-knyga): jis gali būti pastatomas ir išlankstomas tik tada, kai jo prireikia. Stalą-knygą galima naudoti ir dalinai, t. y. naudoti tik vieną jo pusę (dalį).

Rekomenduojame: OfTheWoodFurniture.

„Bistro“ stalas: šis stalo dizainas yra aukštas, todėl vizualiai atrodo mažesnis, nei yra iš tikrųjų. Puikiai tinka mažų butų virtuvėms.

Virtuvė Sujungta Su Svetaine

Šiuo metu įsirenginėjant naują butą arba renovuojant senesnės statybos butą, virtuvė labai dažnai sujungiama su svetaine. Tai iš tiesų labai paplitęs variantas. Pasikeitė ne tik žmonių gyvenimo būdas, bet ir erdvių, kuriose gyvenama, išdėstymas. Dizaineriai teikia pirmenybę didesnėms ir šviesesnėms erdvėms, kur svetainė sujungta su virtuve ir valgomąja zona. Tai gana modernus ir įdomus erdvės didinimo metodas.

Kurdami buto virtuvės interjerą, pasinaudokite mūsų idėjomis. Kaip virtuvę sujungiant su svetaine erdvę paversti didesne, šviesesne, modernesne?

Pradedame nuo konservatyviausių variantų, kai abi erdvės yra atskirtos, tačiau turi tam tikrų jas siejančių elementų.

Pertvaros
Pertvara gali atskirti virtuvę nuo valgomojo ir išsaugoti abiejų erdvių savarankiškumą.

Baras
Jei esate šiek tiek ambicingesni ir linkę rizikuoti, galite virtuvę ir svetainę atskirti nedideliu bariuku. Toks būdas gana funkcionalus – čia galėsite leisti laiką, bendrauti su tuo, kas gamins maistą, o svarbiausia – po baru įrengtos spintelės sukurs daugiau vietos virtuvės reikmenims. Baras puikiai atlieka ir valgomojo stalo funkciją.

Stumdomos durys
Kai kurie nori turėti visiškai susietą erdvę, tačiau išsaugoti galimybę prireikus tą erdvę atskirti. Tokiais atvejais siūloma projektuoti ir montuoti stumdomas duris, geriausia – stiklines. Be to, tai visiškai netrukdys patekti šviesai ir nesumažins erdvės (priešingai, nei įrengiant duris).

Kuriant buto virtuvės interjerą svarbu žinoti, jog virtuvę ir svetainę galima atskirti ir dar keliais būdais, ne vien stiklo pertvaromis.

Interjero dizaineriai teigia, kad erdvėms atskirti nereikia sienų. Baldų naudojimas taip pat leidžia išlaikyti erdvumo pojūtį. Paprasčiausiai, erdvėms atskirti galite naudoti ir vidutinio aukščio spintelę ar kitą elementą, pavyzdžiui, kėdę ar net kilimėlį – padėkite juos strategiškai geroje vietoje, kur norite, kad baigtųsi svetainė ir prasidėtų virtuvės zona.

Virtuvės salelė – dar vienas būdas atskirti skirtingas erdves. Be to, tokia sala taip pat atlieka ir valgomojo stalo funkciją (ypač jei šalia pastatomos kėdės), ji suteikia papildomai vietos maistui gaminti (yra kaip darbastalis). Virtuvės sala – puiki vieta bendrauti, skaityti spaudą, atlikti namų darbus ar atskirti skirtingas zonas.

Sujunkite virtuvę ir svetainę į vieną erdvę, neišskirdami jų konkrečiomis priemonėmis (valgomojo stalu, salele ar kt.), tačiau panaudodami tam tikrus interjero elementus. Tai ypač tinka labai mažiems butams ir mėgstantiems modernų stilių.