7 efektyvūs patarimai, kaip valyti langus ir duris

Plastikinių langų ir durų valymas bei priežiūra yra minimalūs, tačiau labai svarbūs. Jei laikysitės ekspertų patarimų, prailginsite langų bei durų eksploatavimo laiką ir ilgiau išsaugosite nepriekaištingą jų išvaizdą.

Geriausi būdai valyti plastikinius langus ir duris

Purvo ir kitų nešvarumų pašalinimas

Atsikratykite bet kokių nešvarumų, tokių kaip lapai ir pan., atsirandančių rėmo nišose ar tarpuose. „DM Langai“ turi konstrukcinį mechanizmą – leidžiantį juos plačiai atverti ir slankioti – kuris sumontuotas specialiai valymui. Pakelkite juos į viršų ir valykite su minkštu šepetėliu, kad išvengtumėte įbrėžimų ar pažeidimų.

Šilto muiluoto vandens naudojimas

Geriausia, ką galite padaryti, tai tiesiog nuvalyti plastikinius langus ir duris šiltu muiluotu vandeniu (į vandenį įmaišykite šiek tiek plovimo skysčio). Plastikas yra gana jautri medžiaga, todėl ne visos cheminės priemonės jai tinka.  Venkite naudoti kreminius valiklius, tirpiklius ir produktus, kurių sudėtyje yra abrazyvo, nes galite sugadinti paviršių ir blizgančią dangą.

Blizginimas

Nuvalykite vandens perteklių švariu, paviršiaus nebraižančiu skudurėliu, pavyzdžiui, rankšluosčiu, kol stiklas įgaus blizgesio.

Išorinės ir vidinės stiklo pusės valymas

Plastikinių langų ir durų stiklo valymas gali būti šiek tiek keblus, todėl tam būtina naudoti švelnias medžiagas. Pavyzdžiui, naudojant popierinį rankšluostį stiklas blizgės ir ant jo neliks valymo juostelių. Be to, senas geras būdas valyti langus laikraščiu daro stebuklus! Papurkšite ekologiško valymo skysčio ir nuvalykite popieriniu rankšluosčiu arba laikraščiu.

Bent kartą per mėnesį naudokite šį metodą išorinei stiklo pusei valyti. „DM Langai“ aukščiausios kokybės standartus atitinkančių langų privalumu laikoma tai, kad jie specialiai suprojektuoti taip, kad atsidarytų pakankamai plačiai ir juos būtų paprasta valyti iš vidinės pusės, todėl nereikia naudotis kopėčiomis. Tik jei langai yra labai aukšti ir platūs, tam kad juos saugiai pasiektumėte, naudokitės kopėčiomis arba specialiu langų valymo įrankiu.

Naminės priemonės langų bei durų rėmų švarai ir spindesiui palaikyti

Suteikiame 10 metų garantiją plastiko spalvai, tačiau rekomenduojame laikytis kelių patarimų, kad langai ilgiau išsaugotų savo spalvą (negelstų).

Kad išvalytumėte rėmą ir išlaikytumėte jį baltą, blizgų, išbandykite stebuklus darantį receptą:

1 puodelį baltojo acto sumaišykite su 4 puodeliais karšto vandens. Įpilkite šį tirpalą į purkštuvą. Užpurškiate jo ant langų ir palikite 8–10 minučių. Tai paveiks visus, net ir labai įsisenėjusius nešvarumus, todėl bus lengviau juos nuvalyti. Lygiu, nebraižančiu skudurėliu valykite, kol paviršius bus sausas.

Alternatyvūs sprendimai

Kūdikių servetėlės nėra skirtos tik kūdikiams! Mes nustatėme, kad kūdikių servetėlės yra puikus, saugus būdas plastikiniams langams ir durų rėmams valyti ir netgi balinti. Taip pat galite įsigyti specializuotų plastikiniai medžiagai skirtų valymo produktų.

Žaliuzių / užuolaidų valymas

Jei montuojate žaliuzes ar užuolaidas, tarp žaliuzių ir paties lango išlaikykite bent 15 mm atstumą. Tai suteiks gerą oro srautą. Priešingu atveju, ilgainiui gali atsirasti pelėsis.

Į ką dar atkreipti dėmesį

Kempinės naudojimas padės tolygiau paskirstyti valymo priemonę ant plastikinių langų ir durų. Nenaudokite kempinės su šveitikliu, nes tai subraižys plastikinius langus ir duris, pakenksite dangai (apdailai).

Norint išvengti žalos ir prailginti lango ar durų tarnavimo laiką, reikia vengti kelių dalykų:

• Kreminių valiklių
  • Kempinės su šveitikliu
  • Baliklių
  • Bet kokių skysčių su tirpikliais, pavyzdžiui, nagų lako valiklio