3 paprasti žingsniai kaip švariai išvalyti šaldytuvą su actu

Kiek laiko praėjo nuo visapusiško šaldytuvo valymo? Gana greitai jūs galite išvalyti ir dezinfekuoti tiek išorę, tiek vidų actu. Tik keli paprasti žingsniai, kad jūsų šaldytuvas blizgėtų.

Pirmas žingsnis: išorės valymas

 • Butelyje su purškikliu sumaišykite lygiomis dalimis actą ir vandenį. Actas yra puiki ir veiksminga valymo priemonė, nes jis naikina mikrobus, pašalina nešvarumus ir neutralizuoja kvapus. Be to, tai labai pigus produktas, kurį greičiausiai galima rasti kiekvienuose namuose.

Patarimas: šį mišinį taip pat galite sumaišyti dubenyje ar puodelyje ir mirkyti į jį šluostę.

Įsidėmėk: be to, mišiniui pagaminti tinka ir obuolių sidro actas.

 • Tirpalą purkškite ant visų išorinių šaldytuvo pusių. Jei naudojate purškiamą buteliuką, tiesiog papurkškite 1 ar 2 kartus tiesiai ant šaldytuvo ir nuvalykite. Jei   naudojate valymo šluostę, sudrėkinkite ją ir tada valykite šaldytuvą.

Priminimas: nepamirškite nuvalyti ir šaldytuvo viršaus.

 • Palaukite 10–15 minučių ir nuvalykite šaldytuvo paviršius švaria šluoste. Nuvalę plokščius paviršius, nepamirškite durų rankenų, kraštų ir tarpų. Jei po vieno nuvalymo paviršius nėra pakankamai švarus, procesą galite pakartoti dar kartą.

Įsidėmėk: jei jūsų šaldytuvas yra nerūdijančio plieno, nuvalykite nerūdijančio plieno grūdelių kryptimi.

Patarimas: nerūdijančio plieno šaldytuvų paviršių galite nupoliruoti taip pat paprastu būdu: po valymo acto tirpalu, į skudurėlį įlašinkite 2–3 lašus alyvuogių aliejaus ir nuvalykite grūdelių kryptimi.

Antras žingsnis: vidaus dezinfekavimas

 • Išimkite maistą iš šaldytuvo ir išimkite lentynas ir stalčius, taip bus paprasčiau išvalyti visą šaldytuvą. Maistui sudėti galite naudoti šaltkrepšį, nes jis neleis jūsų maistui sugesti, kol valote. Tačiau, jei neturite, nieko baisaus.

Priminimas: tam nereikia išjungti šaldytuvo.

 • Gausiai pasigamintu tirpalu išpurkškite šaldytuvo vidų. Nepamirškite šaldytuvo durelių vidinės pusės. Palaukite keletą minučių, kad visi tirpalas pradėtų naikinti nešvarumus.

Priminimas: vietoj acto galite naudoti obuolių sidro actą.

 • Išvalykite visą šaldytuvo vidų švariu skudurėliu ar rankšluosčiu. Valykite iš viršaus į apačią, kad atsitiktiniai lašeliai nenutikštų ant jau išvalytų paviršių. Minkštu dantų šepetėliu galite išvalyti sunkiai pasiekiamus kampus ar tarpelius.

Patarimas: pakartokite procesą tiek kartų, kiek jums reikia, kad išvalytumėte visus nešvarumus.

 • Naudodami kempinę išplaukite lentynas ir stalčius karštu muiluotu vandeniu. Kruopščiai viską nuskalaukite ir padėkite ant švaraus rankšluosčio, kad išdžiūtų.

Įsidėmėk: jei lentynos ir stalčiai pagaminti iš stiklo, nedėkite jų iš karto į karštą vandenį, nes šalti paviršiai gali įtrūkti. Palaikykite juos kambario temperatūroje.

Patarimas: jei norite, maisto ir gėrimų indus galite nuvalyti karštu, muiluotu vandeniu.

 • Kai viskas jau yra sausa, pirmiausia sudėkite stalčius ir lentynas atgal į šaldytuvą. Tada sudėkite atgal maistą ir gėrimus.
 • Įdėkite acto stiklinę ar dubenį į šaldytuvą, jei norite pašalinti kvapus. Padėkite taip, kad niekas jo neišpiltų. Keiskite actą kas kelias dienas, kol kvapas visiškai dings.

Trečias žingsnis: šaldiklio tvarkymas

 • Sušaldytą maistą sudėkite į šaltkrepšį su ledu ir atjunkite prietaisą iš elektros tinklo. Atjungus šaldytuvą, šaldiklis greičiau atitirps, tačiau jums nereikia jaudintis dėl šaldytuve esančio maisto, nes šaldytuvas turėtų likti šaltas iki 4 valandų.

Patarimas: neatidarykite šaldytuvo durelių, kol valote šaldiklį.

 • Išimkite ir nuplaukite visas išimamas lentynas, stalčius ar skirtukus, žinoma, jei tokių yra. Nuplaukite kriauklėje karštu muiluotu vandeniu ir leiskite jiems išdžiūti ant švaraus rankšluosčio.
 • Sumaišykite lygiomis dalimis karštą vandenį ir actą. Gausiai išpurkškite šaldiklio vidų acto-vandens tirpalu, nepamirškite vidinės durų pusės, kampų ir tarpelių.
 • Kruopščiai išvalykite šaldiklio vidų šluoste. Jei atsiras užsilikusių nešvarumų, tada leiskite acto tirpalui 10 minučių pabūti ant paviršiaus ir tik tada nuvalykite šluoste. Kartokite tiek kartų, kiek jums reikia.

Patarimas: naudokite seną dantų šepetėlį, kad išvalytumėte sunkiai pasiekiamas vietas, kampus ir tarpelius.

 • Kai šaldiklio vidus bus sausas, sudėkite lentynas ir stalčius atgal į savo šaldiklį. Įjunkite prietaisą ir leiskite šaldikliui atvėsti, o tada vėl sudėkite maisto produktus atgal į vidų.