Kaip Fermentuoti Česnaką?

Česnakas – tai yra svogūninis prieskoninis ir vaistinis augalas, naudojamas daugumai patiekalų gardinti. Į bet kurį patiekalą dedamas česnakas suteikia jam stiprų ir aštrų skonį. Vieni žmonės labiau mėgsta česnaką, kiti mažiau, dėl jo aštraus skonio, nes kartais to aštrumo būna kiek per daug. Tačiau yra fermentacijos būdų, kurie padeda kiek sumažinti česnako aštrų skonį.

Česnako fermentavimas sūrymo tirpale:

Laktofermentavimas – tai yra vienas iš būdų mėgautis česnaku nepažeidžiant šio prieskoninio augalo, tačiau be to kaitinančio aštrumo. Šiuo būdu fermentuojant česnaką išlieka jo maistinės medžiagos, tačiau pats česnakas suminkštėja ir tampa nebe toks aštrus. Norint fermentuoti česnaką šiuo būdu, jums reikia atlikti šiuos veiksmus:

  • Česnako lupimas. Didžiausias darbas, kurį turite atlikti, yra česnako lupimas. Visi mes turime savų metodų, padedančių greičiau nulupti česnaką, pvz., lupkite juos mažu aštriu peiliu, kad jie liktų 100% neapdoroti. Arba galite česnako neluptas skilteles sudėti į nedidelį metalinį puodą su dangčiu, o tada stipriai pakratyti keletą minučių ir odelė lengvai nusilupa. Reikia nulupti 12 – 14 česnako galvų.
  • Skystis fermentavimui. Nulupę česnaką užpildykite stiklainį, geriausia kvadratinį, česnako skiltelėmis ir palikite 2 – 3 centimetrus nuo viršaus. Tada pasidarykite sūrymą česnakų fermentavimui: jums reikia 1 litro vandens ir 2 šaukštų jūros druskos. Maišydami ištirpinkite druską vandenyje, jei norite galite įdėti mėgstamų žolelių, tokių kaip bazilikas ar raudonėlis.
  • Česnakų fermentavimas. Česnako skilteles, esančias stiklainyje, užpilkite pasigamintu sūrymu su žolelėmis ar be jų. Leiskite fermentuotis 3 – 4 savaites, o tada perkelkite į šaltą vietą, pvz., šaldytuvą. Turite žinoti, kad kuo ilgiau jie stovi šaldytuve, tuo skanesni bus!

Česnako fermentavimas meduje:

Česnako fermentavimas meduje – tai dar vienas būdas mėgautis česnako teikiamomis maistinėmis medžiagomis be didelio aštrumo. Norint fermentuoti česnaką šiuo būdu, jums reikia atlikti šiuos veiksmus:

  • Paruoškite česnakus. Reikia nulupti 1 – 2 vienetus česnako galvų arba 12 česnako skiltelių vienam mažam stiklainiui. Visi mes turime savų metodų, padedančių greičiau nulupti česnaką, pvz., lupkite juos mažu aštriu peiliu, kad jie liktų 100% neapdoroti. Arba galite česnako neluptas skilteles sudėti į nedidelį metalinį puodą su dangčiu, o tada stipriai pakratyti keletą minučių ir odelė lengvai nusilupa. Tada laisvai sudėkite česnako skilteles į stiklainį, kuris turi būti atsparus karščiui.
  • Paruoškite medų. Jei medus kambario temperatūroje yra kietas, tada turite pašildyti jį mikrobangų krosnelėje arba puode ant silpnos ugnies, kad jis taptų skystas. Tada supilkite skystą medų ant česnakų stiklainyje ir išmaišykite, įsitikindami, kad visi česnakai pasidengia medumi.
  • Česnakų fermentavimas. Uždarykite stiklainį ir palikite jį kambario temperatūroje 3 dienas. Po trijų dienų atsukite ir nuimkite dangtelį, kad pašalintumėte susikaupusias dujas ir išmaišykite stiklainio turinį. Šiame etape greičiausiai pamatysite mažyčius burbuliukus, o tai reiškia, kad fermentacijos procesas prasidėjo. Vėl uždarykite stiklainį ir palikite pastovėti maišydami kas antrą dieną bent 1 savaitę prieš naudojimą.