Kaip Išplakti Grietinėlę Tortui?

Jei nuolat kepate naminius tortus, tada greičiausiai žinote, kaip tinkamai išplakti grietinėlę, tačiau jei tortą ketinate kepti pirmą kartą, gali būti, kad to dar nemokate. Galbūt naudojate iš parduotuvės pirktą plaktą grietinėlę, tačiau norėtumėte pasigaminti savo, bet nežinote, kaip tai padaryti. Tokiu atveju, skaitykite toliau ir sužinokite, kaip pasigaminti plaktą grietinėlę namuose pagal šį paprastą receptą. Norint išplakti grietinėlę tortui jums reikia vos 3 ingredientų ir šiek tiek kantrybės.

Kaip išplakti grietinėlę žingsnis po žingsnio:

Ši stabilizuota saldi plakta grietinėlė yra skani ir puikiai tinka pyragams, keksiukams, sūrio pyragams, tortams ir kitiems kepiniams pagardinti. Norint pagaminti plaktą grietinėlę, reikia trijų labai paprastų dalykų: riebios grietinėlės, cukraus pudros ir vanilės ekstrakto. Viskas!

  • Pirmas žingsnis – atvėsinkite:

Pradėkite atšaldydami grietinėlę, nes kuo grietinėlė šaltesnė, tuo lengviau ir greičiau ją išplaksite. Jūs netgi galite dubenį su grietinėle įdėti į šaldiklį ir palaukti 10 – 15 minučių prieš gamindami, kad ji greičiau atšaltų, bet tai tikrai nėra būtina. Norint stabilizuoti naminę plaktą grietinėlę, reikia naudoti cukraus pudrą, kad ji išliktų stabili ir standi. Tokiu atveju desertai išliks standūs ilgesnį laiką.

  • Antras žingsnis – sumaišykite:

Kai grietinėlė atšąla, į didelį maišytuvo dubenį su plaktuvu supilkite grietinėlę, cukraus pudrą ir vanilės ekstraktą. Norint itin standžios grietinėlės reikia vadovautis tokia taisykle: plaktos grietinėlės ir cukraus pudros santykis turi būti 2:1. Taigi, kiekvienam puodeliui grietinėlės reikia naudoti apie pusę puodelio cukraus pudros. Žinoma, galite ir šiek tiek sumažinti cukraus pudros kiekį, tokiu atveju plakta grietinėlė bus mažiau standi.

  • Trečias žingsnis – plakite:

Tada grietinėlės, cukraus pudros ir vanilės ekstrakto mišinį plakite dideliu greičiu, kol susidarys standžios smailės. Tokiu atveju gausite gražią ir standžią plaktą grietinėlę. Standi grietinėlė – tai reiškia, kad kai iš išplaktos grietinėlės ištraukiate plakimo šluotelę, grietinėlė lieka vietoje. Galite plakti ir šiek tiek mažiau, priklausomai nuo to kokio standumo norite, tačiau neplakite per ilgai, nes gausite sviestą. Plaktą grietinėlę naudokite įvairiems desertams ir kadangi ji išlieka stabili šaldytuve bent 5 – 7 dienas, rekomenduojama ją dėti ant deserto iš karto po jos pagaminimo.