Kaip Išplakti Grietinėlę Rankiniu Plakikliu?

Jei svajojate, kaip vasarą valgysite šviežias pačių užaugintas uogas su trupučiu skanios grietinėlės, tačiau nežinote, kaip pačiam namuose pasigaminti grietinėlės, tada mes padėsime. Pateiksime keletą paprastų patarimų, kaip pasigaminti naminę grietinėlę. Paprastą naminę plaktą grietinėlę yra labai paprasta pasigaminti, o tam reikia tik 3 ingredientų ir nereikia jokių įrankių, tik dubens ir plaktuvo. Ji puikiai tinka pyragams, ledams, braškiniams pyragams ir daugeliui kitų desertų.

Grietinėlės gaminimo eiga:

Norint išplakti grietinėlę jums reikia riebios grietinės. Jei norite saldžios grietinėlės, tada taip pat reikės cukraus. Į 1 puodelį grietinėlės reikia dėti ne daugiau kaip 2 šaukštus cukraus. Be to, jei norite suteikti išskirtinį skonį, tada galite pagardinti vanilės ekstraktu, žinoma, jei ją mėgstate. Grietinėlės išplakimo žingsniai:

  • Prieš pradėdami plakti turite atvėsinti grietinę, nes šalta grietinė geriau plakasi.
  • Tada paimkite dubenį ir supilkite atvėsintą grietinę.
  • Rankine plakimo šluotele plakite grietinę pirmyn ir atgal, kol pradės formuotis minkštos smailės. Minkštos smailės yra tada, kai paimate plaktuvą, o plakta grietinėlė švelniai tįsta žemyn ir galiausiai nukrenta nuo plaktuvo.
  • Būkite kantrūs proceso metu ir neplakite per smarkiai, tada maždaug po 10 – 20 minučių gausite purią plaktą grietinėlę.
  • Kai jūsų plakta grietinėlė pasiekia purumą, t.y. pradeda formuotis vidutinės smailės, tada galite grietinėlę pasaldinti įmaišę šiek tiek cukraus pagal skonį. Vidutinės smailės yra tada, kai paimate plaktuvą, o plakta grietinėlė išlaiko smailę ir nenukrenta nuo šluotelės.
  • Būtinai įdėkite cukraus dar prieš pasiekdami kietą standumą, t.y. prieš tai kai smailės nebliūkšta, nes priešingu atveju rizikuojate perplakti grietinėlę.
  • Jei grietinėlė per standi, tada tiesiog įpilkite šiek tiek skystos grietinės ir vėl švelniai plakite, kol ji taps tinkamos konsistencijos.

Plakta grietinėlė gali suteikti desertui elegancijos arba padėti jį subalansuoti, pavyzdžiui, jei pyragas yra su daug rūgščių vaisių ar uogų. Plakta grietinėlė turi būti kontrastas bet kokiam desertui, todėl geriau rinktis nesaldintą plaktą grietinėlę, nes dažniausiai desertai jau ir taip būna pakankamai saldūs.

Grietinėlę geriausia plakti didesniu plaktuvu, nes tada iki standumo grietinėlę išplaksite daug greičiau. Plakti reikia laikant ranką prie kūno ir judinant tik riešą. Laikydami ranką prie šono, išvengsite raumenų perdegimo ir plakant ranka nepavargs. Be to, naudodami didesnį dubenį, taip pat greičiau išplaksite grietinėlę, nes didesnis dubuo reiškia, kad plaktuvu galite atlikti didesnius judesius.