Turbūt dauguma iš mūsų esame patyrę jausmą, kai telefonas netyčia įkrenta į vandenį. Tikriausiai tada kyla klausimas, ką daryti toliau, tačiau turite žinoti, kad svarbiausia – nepanikuoti. Jei jūsų telefonas sušlapo, turėtumėte nedelsdami vykdyti šiuos nurodymus ir galbūt išvengsite nuolatinės žalos. Turėtumėte žinoti dar vieną svarbų aspektą, kad kiekvienas telefonas yra skirtingas, todėl ir kiekvienas vandens poveikis jam yra skirtingas. Turite atkreipti dėmesį, jog gali būti, kad šie patarimai negalės išsaugoti kiekvieno sušlapusio telefono, tačiau tikimės, kad išgelbės jūsų.
Ką Daryti, Jei Telefonas Įkrito Į Vandenį?
Ką daryti, jei į vandenį įkrito neatsparus vandeniui telefonas:
- Nedelsdami išjunkite telefoną, nes elektros krūvio paleidimas per bet kokią šlapią elektros grandinę gali sukelti problemų. Turite žinoti, kad sušlapinti išjungtą grandinę nėra taip blogai, kaip sušlapinti aktyvią, todėl jei elektros prietaisas sušlampa, dar nereiškia, kad jis iš karto yra sugadinamas. Jei vos sušlapus telefonui jį išjungsite, gali būti, kad jums pasiseks ir vanduo nepadarys didelės žalos.
- Jei telefonas įkrito į sūrų vandenį ar aplaistėte jį alumi ir kitais skysčiais, tada turėtumėte jį nedelsdami nuvalyti drėgna šluoste, nes sūrus vanduo yra ėsdinantis ir tikrai sugadins jūsų telefoną. Po to, kai nuvalysite telefoną, tiesiog nedelsdami vėl jį išdžiovinkite.
- Kitas veiksmas, kurį turėtumėte atlikti, tai yra išimti nuimamas telefono dalis, pvz., jei galite, išimkite “SIM” kortelę ir „micro-SD“ kortelę. Be to, jei turite tokį telefoną, kuris leidžia išimti bateriją, tada ją išimkite.
- Išėmę visas nuimamas telefono dalis, nusausinkite minkštu rankšluosčiu ar popieriniu rankšluosčiu, tačiau įsitikinkite, kad jis švelnus ir be pūkelių. Taip pat rankšluosčiu galite nusausinti visas dalis, kurias galėjote išimti, tačiau nekiškite rankšluosčio į įkrovimo prievadą. Įsidėmėkite, kad negalima džiovinti telefono naudojant išorinį šilumos šaltinį, pvz., ventiliatorių ar plaukų džiovintuvą.
- Svarbiausia, ką jums reikia padaryti, tai padėti telefoną ant rankšluosčio sausoje vietoje, kad išdžiūtų, o tada vėl įjunkite. Rekomenduojama palaukti nuo vienos iki dviejų dienų, o tada stebėkite, ar telefone neatsirado trikdžių, kurių iki šiol nebuvo. Kelias ateinančias dienas atidžiai stebėkite telefoną ir patikrinkite jo veikimą atlikdami pagrindines užduotis, pvz., leisdami muziką, fotografuodami ir pan. Jei pastebėsite problemų, tada gali tekti jį pataisyti arba pakeisti nauju.
Ką daryti, jei į vandenį įkrito vandeniui atsparus telefonas:
- Jei jūsų telefonas yra atsparus vandeniui, tai dar nereiškia, kad vanduo negali jam pakenkti. Todėl nedelsdami turėtumėte jį išjungti, nors kai kurie telefonų gamintojai to ir nerekomenduoja. Jei visgi nuspręsite palikti telefoną įjungtą, tada neturėtumėte naudoti priedų, pvz., ausinių, taip pat krauti telefono, net su belaidžiu įkrovimo kilimėliu.
- Jei jūsų telefonas įkrito į sūrų vandenį, aplaistėte jį alumi ar kitais skysčiais, tada nuplaukite jį vandeniu, nes sūrus vanduo yra ėsdinantis ir tikrai sugadins jūsų telefoną, nepriklausomai nuo to, ar jis atsparus vandeniui ar ne. Turite atminti, kad jūsų išmanusis telefonas nėra skirtas susidoroti su didele vandens srove, todėl neturėtumėte jo plauti po tekančio vandens srove.
- Jei galite, susisiekite su savo telefono gamintoju arba ieškokite informacijos internetinėse svetainėse, nes skirtingi telefonai turi skirtingą atsparumo vandeniui lygį.
- Nusausinkite telefoną minkštu rankšluosčiu, be to, galite naudoti popierinį rankšluostį, kuris yra švelnus ir be pūkelių. Turite įsidėmėti, kad negalima džiovinti telefono naudojant išorinį šilumos šaltinį, pvz., plaukų džiovintuvą.
- Tada padėkite telefoną ant rankšluosčio toje vietoje, kurioje yra oro srautas, be to, galite naudoti ventiliatorių, kad išdžiovintumėte telefoną, jei jis nėra per galingas arba per arti įrenginio. Turėtumėte palaukti, kol telefonas visiškai išdžius, ir tik tada galite jį įjungti ir visai nesvarbu, kokį vandeniui atsparų išmanųjį telefoną turite.
- Kai telefonas visiškai išdžius, tada įjunkite jį ir stebėkite, ar nėra jokių trikdžių, atliekant pagrindines užduotis, pvz., leidžiant muziką, fotografuojant ir kt. Jei pastebėsite problemų, gali tekti jį pataisyti arba pakeisti.