Kaip Išmokti Anglų Kalbą?

Išmokti kalbėti angliškai gali būti sunku, bet nepasiduokite! Pasipraktikavę ir pasitelkdami reikalingas priemones galite pradėti užtikrintai kalbėti angliškai.

1 Dalis. Tobulinkite Savo Kalbėjimo Įgūdžius.

 1. Dalyvaukite anglų kalbos pamokose, kursuose ar diskusijų grupėse.Lankymasis anglų kalbos pamokose (kursuose) yra puikus būdas sutelkti dėmesį į kai kuriuos oficialesnius kalbėjimo aspektus. Kursuose mokoma gramatiškai taisyklingo kalbėjimo, kuris apima tinkamą sakinių struktūrą ir veiksmažodžių vartojimą, suteikia struktūrizuotą požiūrį į kalbos mokymąsi.Dalyvavimas diskusijų grupėje yra neformalus ir atpalaiduojantis būdas mokytis šnekamosios anglų kalbos, kur daugiau dėmesio skiriama bendravimui ir santykių kūrimui, o ne kalbėjimui taisyklinga anglų kalba.Abu šie kalbos mokymosi būdai turi savų privalumų ir trūkumų, todėl geriausia juos derinti tarpusavyje, jei tai įmanoma.
 2. Kasdien bent šiek tiek kalbėkite angliškai. Geriausias būdas išmokti bet kokią naują kalbą yra tiesiog ja kalbėti. Nesvarbu, ar mokate tik penkis angliškus žodžius, ar laisvai kalbate – kalbėjimas angliškai su kitais žmonėmis yra greičiausias ir efektyviausias tobulėjimo būdas.Nelaukite, kol „jausitės patogiai“ kalbėdami angliškai – greičiausiai ilgai nepasieksite tokio lygio, todėl išeikite iš komforto zonos ribų ir pradėkite kalbėti angliškai jau šiandien. Nustebsite, kaip greitai jūsų kalbos įgūdžiai pradės gerėti.Susiraskite gimtąja anglų kalba kalbantį asmenį, kuris nori praleisti šiek tiek laiko kalbėdamas su jumis angliškai. Pabendraukite bent 30 minučių.Jei gyvenate šalyje, kurioje pagrindinė kalba yra anglų, galite praktikuotis pradėdami paprastą pokalbį su sutiktais žmonėmis, nesvarbu, ar pasakysite parduotuvės savininkui „labas“, ar paklausite nepažįstamo žmogaus kelio.
 3. Dirbkite su savo tarimu. Net jei gerai suprantate anglų kalbą, gerai išmanote gramatiką ir turite platų žodyną, tam, kurio gimtoji kalba yra anglų, gali būti sunku jus suprasti, jei nedirbate su savo tartimi.Teisingas, aiškus tarimas yra būtinas, jei tikrai norite pagerinti savo anglų kalbos lygį. Atidžiai klausykitės, kaip angliškai kalbantys žmonės taria tam tikrus žodžius ir garsus ir darykite viską, kad juos atkartotumėte.Ypač atkreipkite dėmesį į garsus, kurie jums nėra žinomi arba kurių nėra jūsų gimtojoje kalboje. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms sunku ištarti „r“ garsą, nes jo nėra jų gimtojoje kalboje, o kiti žmonės susiduria su sunkumais tardami tam tikrus priebalsių junginius, pavyzdžiui, „th“ garsą.Atminkite, kad tam tikrų angliškų žodžių tarimas labai skiriasi priklausomai nuo pasaulio vietos, kurioje kalbama. Pavyzdžiui, amerikiečių anglų kalba labai skiriasi nuo britų anglų kalbos. Jei ketinate keliauti į anglakalbę šalį ar joje gyventi, į tai turėtumėte atsižvelgti mokydamiesi tarti tam tikrus žodžius.
 4. Išplėskite savo žodyną ir naudokite idiomas. Kuo platesnis jūsų žodynas ir kuo daugiau angliškų frazių žinosite, tuo lengviau kalbėsite angliškai.Vėlgi, leisdami laiką su asmeniu, kurio gimtoji kalba yra anglų, galėsite natūraliu būdu pasirinkti bendrąjį žodyną ir frazes. Nors skaityti, žiūrėti anglišką televiziją ir klausytis žinių taip pat yra naudinga.Išmokę naują žodį ar frazę, turėtumėte pasistengti, kad jį panaudotumėte sakinyje – tai geriausias būdas jį įsiminti.Kitas paprastas būdas įsiminti naujus žodžius yra etikečių ant kasdienių namų apyvokos daiktų klijavimas ir jų klijavimas visuose namuose ar biure. Kiekvieną kartą, kai naudosite virdulį ar pažvelgsite į veidrodį, pamatysite anglišką šių daiktų pavadinimą.
  Taip pat turėtumėte sukurti idiomų, kurias nuolatos naudoja angliškai kalbantys žmonės, sąsiuvinį. Pavartoję tokias frazes pokalbio metu savo kalbos lygį iškart padidinsite.
 5. Nešiokitės žodyną. Visada su savimi turėkite anglų kalbos žodyną (nesvarbu, ar tai tikra knyga, ar telefono programa), tai gali būti labai naudinga.Turėdami žodyną, bet kada galėsite surasti reikiamą žodį. Tai itin praverčia tais atvejais, kai kalbėdami su anglakalbiu sakinio viduryje pamiršite žodį – tereikės sekundės, kad jį surastumėte žodyne.Ieškodami reikalingo žodžio ir iškart jį pavartoję sakinyje, greičiau tą žodį įsiminsite.Taip pat naudinga turėti žodyną ir vartyti jį turint laisvo laiko, pavyzdžiui, kai sėdite traukinyje ar tiesiog prie puodelio kavos. Pasinaudoję šia technika per dieną galite išmokti papildomai nuo 20 iki 30 angliškų žodžių!
  Pradedantieji turėtų pradėti nuo anglų–gimtosios kalbos žodyno, kuriame pateikiami apibrėžimai jų gimtąja kalba. Tačiau, kai kalbos įgūdžiai pagerės, reikėtų pereiti prie anglų–anglų žodyno, kuriame pateikiami angliški angliškų žodžių apibrėžimai, paaiškinimai.
  Jei manote, kad nešiotis milžinišką žodyną bus per sunku, atsisiųskite jį į savo telefoną ar planšetinį kompiuterį!

2 Dalis. Tobulinkite Rašymo, Skaitymo Ir Klausymo Įgūdžius.

 1. Klausykitės angliško radijo ar tinklalaidžių. Vienas iš geriausių būdų pagerinti suvokimą anglų kalba yra atsisiųsti tinklalaides anglų kalba ar radijo programas į savo telefoną ar MP3 grotuvą.Turėtumėte bent 30 minučių per dieną klausytis tinklalaidžių ar radijo laidų. Darykite tai sporto salėje, važiuodami į darbą ar sėdėdami prie kompiuterio.Pasistenkite suprasti, kas sakoma. Net jei jums jų kalbėjimo maniera atrodo per greita, pabandykite išsirinkti raktinius žodžius ir frazes, kad gautumėte bendrą supratimą apie pokalbį.
  Jei galite, užsirašykite visus nesuprantamus žodžius ar frazes ir paskui juos išsiverskite. Tada dar kartą perklausykite tinklalaidę.
 2. Žiūrėti angliškus filmus ir TV laidas. Kitas įdomus būdas pagerinti kalbos supratimą klausantis – žiūrėti angliškus filmus ir TV laidas.Pabandykite pasirinkti filmus ar televizijos laidas, kurios jums patiktų – tai neišvargins. Jei įmanoma, rinkitės jau pažįstamus filmus ar laidas, pavyzdžiui, animacinius filmukus. Jei jau žinote siužetą ar filmo esmę, kalbą suprasti bus daug lengviau.Venkite žiūrėti filmus ar televizijos laidas su titrais savo gimtąja kalba – jie tik blaškys jūsų dėmesį ir mažins norą susikoncentruoti į anglų kalbos supratimą.
 3. Skaitykite anglišką knygą, laikraštį ar žurnalą. Skaitymas yra būtinas užsiėmimas mokantis naujos kalbos, todėl nepamirškite praktikuotis!Raskite tai, kas jus tikrai domina – populiarų anglišką romaną, „The New York Times“ ar mados žurnalą, ar bet ką kitą. Jei turinys jums bus nuobodus ar neįdomus, didelė tikimybė, kad neskaitysite.Stenkitės iš tikrųjų suprasti, ką skaitote. Pasižymėkite visus nesuprantamus žodžius ar frazes, tada ieškokite jų žodyne.
  Jei esate vienas, taip pat galite pabandyti skaityti garsiai – tai leis pagerinti ne tik skaitymo, bet ir tarimo įgūdžius.
 4. Rašykite dienoraštį anglų kalba. Be skaitymo ir klausymo, taip pat reikėtų skirti šiek tiek laiko tobulinant anglų kalbos rašymo įgūdžius.Tai gali būti vienas sunkiausių kalbos mokymosi aspektų, tačiau jis yra svarbus. Rašymas anglų kalba padės dirbti su sakinių struktūra, gramatika ir rašyba.Pabandykite angliškai rašyti dienoraštį, kuriame kiekvieną dieną užrašykite po kelis sakinius. Tai neturi būti labai asmeniška – galite rašyti apie orą, ką valgėte vakarienei arba kokius dienos planus įgyvendinote.
  Jei norite, kreipkitės į gimtakalbį anglą, kuris peržiūrėtų tai, ką parašėte, ir patikrintų, ar nėra klaidų. Tai padės išvengti pasikartojančių klaidų.
 5. Susiraskite angliškai kalbantį draugą ar draugę. Kai jūsų rašytinės kalbos įgūdžiai pagerės, apsvarstykite galimybę turėti angliškai kalbančią draugę ar draugą!Anglakalbiam asmeniui galėsite rašyti laiškus ar el. laiškus ir tokiu būdu tobulinti savo rašymo įgūdžius.Jūsų draugas gali būti ir tas, kuris mokosi anglų kalbos, kaip ir jūs.
  Susirašinėdami su žmogumi iš kitos šalies (pavyzdžiui, JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados, Airijos, Australijos, Naujosios Zelandijos ar Pietų Afrikos) galėsite daugiau sužinoti apie kultūrą ir tos šalies gyvenimą.

3 Dalis. Įsipareigokite Savo Naujajai Kalbai

 1. Būkite motyvuoti. Mokantis bet kurios naujos kalbos svarbu išlikti motyvuotam ir niekada nepasiduoti nesėkmėms, iškylančioms siekiant tikslo.Būkite atsidavę kalbos mokymosi tikslui, primindami sau, kaip stipriai norite jį pasiekti. Pagalvokite apie visas nuostabias patirtis ir galimybes, kurios atsivers, kai išmoksite anglų kalbą.Galėsite kalbėtis su angliškai kalbančiais žmonėmis iš viso pasaulio ir užmegzti naujus bei įdomius santykius, galėsite kaip niekada anksčiau domėtis angliškai kalbančia kultūra ir potencialiai siekti geresnės karjeros (dėl įgytų naujos kalbos įgūdžių).
 2. Praktikuokite kiekvieną dieną. Jei norite greitai išmokti kalbos, turite praktikuotis kasdien.Naujos kalbos mokymasis grindžiamas kartojimu, taigi, jei darysite per ilgas pertraukas, pamiršite viską, ko išmokote anksčiau, ir turėsite pradėti viską iš naujo.Neturėtumėte mokytis tiek daug, kad tai taptų kančia – stenkitės, kad viskas būtų įdomu, kiekvieną dieną atlikdami vis kitą užduotį, t. y. vieną dieną skirkite skaitymui, kitą dieną – klausymo suvokimui, trečią dieną – rašymui, o ketvirtą – gramatikos mokymuisi ir t. t.Niekada nepraleiskite progos mokytis kalbėti angliškai, nes tai yra labai svarbu!
 3. Mokykitės mąstyti angliškai. Vienas iš būdų, kaip pereiti nuo labai gero anglų kalbos mokėjimo prie laisvo kalbėjimo, yra treniruoti smegenis mąstyti anglų kalba.Nuolatinis vertimas iš gimtosios kalbos į anglų kalbą ir vėl atgal sunaudoja daug laiko ir energijos. Kiekviena kalba turi savo ypatumų, dėl kurių tam tikrais atvejais neįmanoma tiksliai išversti iš vienos kalbos į kitą.Sakytinė ir rašytinė anglų kalba atrodys paprastesnė, jei tiesiog išmokysite savo smegenis mąstyti angliškai.
 4. Draugaukite su angliškai kalbančiais žmonėmis. Tik bendraudami su puikiai angliškai kalbančiais žmonėmis, sužinosite, ar jie supranta, ką sakote ir gali palaikyti pokalbį su jumis.Geriausias būdas – susirasti keletą angliškai kalbančių žmonių ir pabūti su jais socialinėje aplinkoje, pavyzdžiui, kavinėje ar bare.Tokiu būdu būsite tarsi priversti kalbėti angliškai, jei norėsite bendrauti su savo bendraamžiais, tačiau tai nebus darbas ar mokymasis, nes jums bus labai smagu.
 5. Nebijokite klysti. Didžiausia kliūtis, trukdanti mokytis naujos kalbos, yra baimė suklysti.Ši baimė neturi jokios prasmės – tai tik kliūtis, trukdanti jums pasiekti tikslą.Nebijokite suklysti ir nesidrovėkite! Žinoma, pradžioje jūs negalite kalbėti idealiai. Pabandykite išreikšti savo mintis, net jei tai atrodo labai sunku.Atminkite, kad visi daro klaidų, kai mokosi naujos kalbos – tai yra natūralu. Beveik neabejotinai turėsite nemalonių ar nepatogių akimirkų, kai netyčia pasakysite ką nors ne taip, tačiau visa tai yra mokymosi proceso dalis.
  Taip pat atminkite, kad mokydamiesi kalbėti angliškai nesiekiate tobulybės, siekiate pažangos. Klysti yra mokymosi proceso dalis, kuri padės jums geriau išmokti kalbą, tad priimkite visas savo klaidas!

Patarimai

 • Sukurkite dainą anglų kalba. Parašykite nedidelę istoriją anglų kalba.
 • Išmokite fonetinę abėcėlę (tarimą). Tai gali padėti jums taisyklingai tarti. Mokydamiesi nenustebkite, kad tai yra gana sudėtingas dalykas angliškai nekalbantiems žmonėms.
 • Sužinokite apie angliškai kalbančių šalių kultūras.
 • Suraskite vietinį asmenį, kuris ne tik moka angliškai, bet ir gali to išmokyti jus. Mokykitės gramatikos ir žodyno, naudodamiesi vaizdiniais, klausymo ir skaitymo metodais.
 • Diktantas yra puikus būdas pagerinti klausymo ir rašymo įgūdžius. Paprašykite draugo perskaityti keletą pastraipų iš knygos ar laikraščio. Užrašykite tai, ką manote girdėję. Palyginkite tai, ką parašėte, su originaliu tekstu.
 • Išmokite visus veiksmažodžių laikus ir nuosakas anglų kalba. Veiksmažodžius privalu mokėti derinti.
 • Kiekvieną dieną stenkitės skaityti knygą anglų kalba, taip pat stenkitės kuo daugiau klausytis muzikos.
 • Skaitykite angliškus naujienų laikraščius.
 • Lankykite mokamus ar nemokamus kalbos kursus.
 • Prisijunkite prie „Facebook“ grupės, internetinės bendruomenės ar forumo, kad kasdien bendrautumėte rašydami ir skaitydami anglų kalba. Skirkite apie 20–30 minučių per dieną skaitydami pranešimus ir atsakydami į juos.
 • Klausykite angliškų dainų, kad galėtumėte patobulinti savo klausymo įgūdžius.
 • Amerikiečiams patinka žmonės su požiūriu „Aš tai galiu!“. Didžiojoje Britanijoje svarbiausia yra geri įgūdžiai.