Pramogos Šeimai Su Mažais Vaikais Lietuvoje

Pramogos su šeima yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Šeimos laikas yra geriausias laikas gyvenime. Visada yra gera idėja kokybiškai praleisti laiką su savo vaikais, nes galite mėgautis vieni kitų draugija ir kurti prisiminimus, kurie išlieka amžinai. Turėtumėte pasinaudoti kiekviena galimybe praleisti laiką su šeima, nes šios akimirkos yra brangios ir niekada nebesugrįš. Nors gali būti sunku rasti ką nors įdomaus veikti su šeima, tačiau, laimei, tunelio gale yra šviesa. Yra daugybė užsiėmimų, kurių metu galite mėgautis laiku kartu. Tačiau jei vis dėlto nesate tikri, ką veikti, pateikiame keletą idėjų, kurios padės maksimaliai išnaudoti šeimos laiką.

Pramogos su šeima:

1. Zoo parkai:

Zoo parkų, didesnių ar mažesnių, yra gausu visoje Lietuvoje. Greičiausiai nerastume nei vienos savivaldybės, kurioje nebūtų bent vieno gyvūnų parko. Galite aplankyti tokius zoo parkus Lietuvoje, kur patiks ne tik mažiems, bet ir didesniems, vaikams:

 • “Dargaičių Zoo” (Šiaulių raj.) – tai alpakų ūkis, kuriame pamatysite ne tik alpakas, bet ir ožkas, kupranugarį, elnius, ponius ir kitus gyvūnus.
 • “Raiba plunksna” (Šiaulių raj.) – tai sodyba, kur gyvena nedideli gyvūnai ir įvairūs paukščiai, o vaikai gali juos pamaitinti.
 • “Alpakų ūkis” (Panevėžio raj.) – tai smagi vieta, kur vaikai gali susipažinti su lamomis, alpakomis bei ožkomis.
 • “Paukščių kaimas” (Ignalinos raj.) – tai vieta, kur vaikai gali pamatyti, išgirsti ir sužinoti apie gausų įvairių paukščių pasaulį.
 • “Safari parkas” (Anykščių raj.) – tai vieta, kur dideliame aptvertame plote laisvai ganosi įvairūs gyvūnai: danieliai, stručiai, lamos, alpakos ir pan. Jūs važiuodami parko mašina galite susipažinti su visais tais gyvūnais.
 • “Gamtos perlas” (Klaipėdos raj.) – tai labai panaši vieta į “Safari parką”, kur aptvertoje didelėje teritorijoje laisvai ganosi įvairūs gyvūnai, kuriuos galite pašerti. Be to, kituose aptvaruose rasite ir įvairių paukščių, ir lokių, strumbrų, lūšių ir kt. Taip pat galite aplankyti iškamšų muziejų.

Tai tik maža dalis zoo parkų, kurie yra įsikūrę Lietuvoje, todėl ieškokite, keliaukite ir tyrinėkite kartu su savo vaikais.

2. Muziejai:

Muziejų, kaip ir zoo parkų, Lietuvoje yra gausu. Galbūt vieni labiau patiks suaugusiems, tačiau yra ir tokių muziejų, kurie patiks jūsų mažiesiems. Štai keletas muziejų, kuriuos verta aplankyti:

 • Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas (Klaipėda) – tai ne tik muziejus, bet ir vieta, kur vaikai gali susipažinti su pingvinais, ruoniais, jūrų liūtais bei delfinais. Be to, norint ten nukeliauti reikia plaukti laivu, o tai greičiausiai taip pat puiki pramoga kiekvienam vaikui.
 • “Vinetu kaimas” (Klaipėdos raj.) – tai gyvosios indėnų istorijos ir tradicijų muziejus, kuris yra po atviru dangumi. Čia jus pasitiks toteminiai stulpai, išgirsite indėnų būgnų griausmo, pamatysite autentiškus indėnų namus – palapines, vadinamas Tipi.
 • “Rumšiškių etnografinis muziejus” (Kaišiadorių raj.) – tai vieta, kur vaikai gali susipažinti su Lietuvos etnografija bei istorija – Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Mažosios Lietuvos ekspoziciniais “kaimeliais”.
 • “Žemaičių kaimo muziejus” (Telšiai) – labai panaši vieta į “Rumšiškių etnografinį muziejų”, tačiau čia galite susipažinti tik su Žemaitijos kaimo vaizdu ir žemaičių gyvenimu.
 • “Eglutės žaisliukų muziejus” (Panevėžys) – tai vieta, kuri tikrai patiks vaikams, nes čia visus metus galite rasti Kalėdas – tviskančius eglutės žaisliukus, skambančius varpelius ir spindinčias girliandas.
 • “Žaislų muziejus” (Vilnius) – tai muziejus, kur galite supažindinti ir parodyti savo vaikams, su kokiais žaislais žaidėte jūs, jūsų tėvai, seneliai ir t.t.

Tai itin maža dalis įvairių muziejų, kurie yra įsikūrę visoje Lietuvoje, todėl keliaukite su savo vaikais ir leiskite jiems pažinti pasaulį, kurio jie nematė.

3. Apžvalgos bokštai:

Apžvalgos bokštų Lietuvoje taip pat yra gausu, o jie mums leidžia pažvelgti į savo šalies gamtą iš aukštai. Tai apžvalgos bokštai, į kuriuos verta užlipti:

 • “Medžių lajų takas” (Anykščių raj) – 35 metrų aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria Anykščių šilelio gamta.
 • Birštono apžvalgos bokštas (Birštono sav.) – 45 metrų aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria Nemuno kilpų regioninio parko gamta.
 • Baršėnų apžvalgos bokštas (Rokiškio raj.) – 36 metrų aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria Sartų regioninio parko gamta.
 • Kirkilų apžvalgos bokštas (Biržų raj.) – 30 metrų aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria Biržų regioninio parko gamta.
 • Jurakalnio apžvalgos bokštas (Papilė) – 15 metrų apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria Ventos regioninio parko, upės slėnio ir Papilės piliakalnio vaizdai.

Tai tik maža dalis apžvalgos bokštų, kurie stovi Lietuvoje, todėl keliaukite su savo vaikais, užkopkite į viršų ir leiskite jiems pažinti pasaulį iš aukštai.