Kodėl Smirda Židinys?

Židinys yra skirtas suteikti šilumos ir grožio, tačiau kartais pasitaiko, kad vietoj to, jis ima skleisti nemalonų kvapą. Žinoma, jūs galite tikėtis, kad iš židinio į jūsų namus nepateks jokie nemalonūs kvapai, tačiau tai nereiškia, kad taip ir bus. Sklindančių iš židinio blogų kvapų pasitaiko dėl įvairių priežasčių, o dauguma problemų yra išsprendžiamos. Dažniausiu atveju užtenka specialisto apžiūros ir kruopštaus išvalymo, kad problemos būtų išspręstos, tačiau pasitaiko atvejų, kai problema yra rimtesnė. Taigi, pateikiame dažniausias priežastis, kodėl iš židinio pradeda sklisti nemalonus kvapas, ir galimus tų priežasčių sprendimus.

Priežastys, kodėl smirda židinys:

1 priežastis – Neigiamas oro slėgis:

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nemalonūs kvapai patenka į namus per židinį, yra neigiamas oro slėgis namuose. Ši problema dažniausiai iškyla vasarą, kai buvo atlikti kai kurie patobulinimai, pvz., pasikeičia oro sąlygos, pakeitus ventiliacijos sistemą arba sumontavus naują stogą, langus, vonios ar virtuvės ištraukiamuosius ventiliatorius. Kai būstas yra per sandariai uždaromas, net ir švelnūs dūmtraukiams būdingi kvapai patenka į namus, o ne į kaminą. Jei norite išspręsti neigiamo oro slėgio problemą:

  • Židinio sklendę laikykite uždarytą, kai židinys yra nenaudojamas, o jei sklendė gerai neužsandarina, tai greičiausiai nebus toks veiksmingas sprendimas, kokio norite.
  • Sumontuokite stiklinį židinio ekraną.
  • Tiekite lauko degimo orą į degimo įrenginį, dėl kurio kilo oro slėgio problema.
  • Sumontuokite viršutinę sandarinimo sklendę, kuri yra valdoma metaline grandine ir kabo žemyn per kaminą iki židinio. Laikykite viršutinę sandarinimo sklendę uždarytą, kai židinys yra nenaudojamas.

2 priežastis – Kreozoto ir suodžių perteklius:

Kreozotas – tai yra juoda arba tamsiai ruda degi derva, kuri susidaro rūkstant medienai. Suodžiai susidaro degant organinėms medžiagoms, tokioms kaip mediena. Tai yra juodos, miltelių pavidalo medžiagos, kurios daugiausia susideda iš amorfinės anglies. Yra svarbu pašalinti kreozotą ir suodžius ne tik todėl, kad dūmtraukis būtų geros būklės, bet ir dėl ​​to, kad dėl kreozoto kaupimosi židinys gali kvepėti kaip kepsninė. Taigi, norint pašalinti šias susikaupusias medžiagas, reikia tik kasmetinių dūmtraukių patikrinimų, kurių metu yra pašalinamas kreozoto perteklius ir išvalomi suodžiai. Nėra jokio būdo visiškai užkirsti kelią kreozoto ir suodžių nuosėdų susidarymui jūsų kamine, tačiau galite drastiškai sumažinti susikaupimų kiekį. Tokiu atveju reikia deginti tik sausą, geriausia lapuočių medžių, medieną, nes ji dega švariau.

3 priežastis – Drėgmė:

Jei dūmtraukyje ir kamine yra vandens, tai gali sukelti nemalonų purvo kvapą. Geriausias būdas pašalinti drėgmę kamine yra kamino gaubto lauke montavimas. Kai nėra kamino gaubto, natūraliai lietaus vanduo patenka į kaminą. Tokiu atveju atsiradusi drėgmė gali ne tik sukelti nemalonų kvapą, bet ir atsiranda rūdžių ant sklendės, todėl ji ima netinkamai veikti. Drėgmė, susimaišiusi su kreozotu, gali pažeisti dūmtakio pamušalą, ko pasekoje reikia brangiai atlikti būtinus remonto darbus.

4 priežastis – Įstrigę gyvūnai:

Kamino gaubtas su tinkleliu puikiai apsaugo nuo įvairių gyvūnų patekimo į kaminą. Tačiau jei neturite kamino gaubto arba yra pažeistas tinklas, bet koks nemalonus kvapas, sklindantis iš jūsų židinio, gali būti gyvūno išmatų arba, dar blogiau, irstančio gyvūno kvapas. Tokia priežastis yra išties reta, ypač jei gyvenate mieste, tačiau gyvenant miškingose teritorijose gali pasitaikyti. Jei visgi taip nutiktų, profesionalūs kaminkrėčiai yra apmokyti išspręsti šią problemą.

5 priežastis – Lapai:

Jei jūsų namas yra tarp aukštų medžių, lapai, kurie nukrenta ir lieka kamine, gali sukelti puvinio kvapą, nes laikui bėgant jie pradeda irti. Į kaminą gali patekti ir kitų šiukšlių, o tai yra tik dar viena priežastis, kodėl kamino gaubtas tokiu atveju yra puikus sprendimas ir gera investicija. Jei visgi nenorite investuoti į kamino gaubtą, tada kasmetinis dūmtraukio valymas ir patikrinimas yra puiki alternatyva norint išspręsti šią problemą.