Kaip Rūšiuoti Atliekas? Kur Kokias Šiukšles Mesti?

Atliekų rūšiavimas yra sveikintinas kiekvieno žmogaus pasirinkimas, nes tokiu atveju yra tausojama gamta. Tačiau svarbu ne tik rūšiuoti atliekas, bet jas rūšiuoti teisingai. Jei norite teisingai rūšiuoti atliekas, pateikiame jums rūšiavimo atmintinę – ką galima ir ko negalima mesti į tam tikrus atliekų konteinerius.

Popieriaus rūšiavimas:

Popieriaus konteineris yra mėlynos spalvos ir pažymėtas žodžiu “POPIERIUS”. Norint teisingai išmesti popieriaus atliekas, reikia žinoti keletą paprastų taisyklių – popierius turi būti sausas ir švarus, sąvaržėlių išsegti nereikia, popierius gali būti su lipnia juostele, o dėžutes reikia išlankstyti.

Į popieriaus konteinerį galima mesti:

 • Laikraščius ir žurnalus;
 • Visų rūšių kartoną;
 • Vokus, skrajutes ir lankstinukus;
 • Rašomąjį popierių;
 • Knygas ir jų viršelius;
 • Popierines maisto pakuotes ir dėžutes;
 • Pakavimo popierių ir dovanų maišelius.

Į popieriaus konteinerį negalima mesti:

 • Sauskelnių, vienkartinių servetėlių, nosinaičių;
 • Popierinių pakuočių su maisto likučiais;
 • Tepalais ar dažais sutepto popieriaus;
 • Dokumentų segtuvų su metalinėmis dalimis;
 • Tapetų.

Šias atliekas mesti į buitinių atliekų konteinerį.

Plastiko rūšiavimas:

Plastiko konteineris yra geltonos spalvos ir žymimas žodžiu “PLASTIKAS”. Norint teisingai išmesti plastiko atliekas, reikia žinoti keletą paprastų taisyklių – plastikinius butelius reikia užsukti, pašalinti maisto likučius bei išpilti skysčius, pageidautina išskalauti indus, kuriuose buvo riebalų.

Į plastiko konteinerį mesti galima:

 • Plastikinės pakuotės – plastikiniai buteliai, putplastis, buitinių priemonių tara, plastikinės maisto pakuotės, indeliai ir dėžutės, polietileno maišeliai ir plėvelės, žaislai be elektroninių įtaisų.
 • Kombinuotos pakuotės – “TetraPak” pakuotės, “Elopak” – sulčių, pieno pakuotės, saldainių, kavos ir kiti pakeliai.
 • Metalinės pakuotės – kepimo skardos, metaliniai dangteliai, gėrimų ir konservų skardinės bei kitos smulkios metalinės atliekos.

Į plastiko konteinerį mesti negalima:

 • Medicinos atliekos ir švirkštai, higienos reikmenys, dantų šepetėliai, skutimosi peiliukai ir kompaktiniai diskai – į buitinių atliekų konteinerį.
 • Indeliai nuo dažų, aerozolio flakonai, antifrizo pakuotės, tepalo bakeliai, pavojingų medžiagų tara, smulki ir stambi elektroninė įranga – į specialias didelių ir stambių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.
 • Medikamentai – į vaistines.

Stiklo rūšiavimas:

Stiklas yra amžinas, todėl jis gali būti perdirbamas daug kartų. Stiklo konteineris yra žalios spalvos ir pažymėtas žodžiu “STIKLAS”. Norint teisingai išmesti stiklą, reikia žinoti keletą taisyklių – stiklo pakuočių plauti nebūtina, reikia tik išpilti skysčius ir nereikia nulupti etikečių.

Į stiklo konteinerį galima mesti:

 • Stiklinius butelius;
 • Kitą stiklo tarą;
 • Stiklainius be dangtelių;
 • Stiklo pakuočių duženas ir šukes.

Į stiklo konteinerį negalima mesti:

 • Veidrodžių;
 • Porceliano;
 • Krištolo;
 • Keramikos;
 • Dezinfekcinių priemonių butelių;
 • Visų el. lempučių;
 • TV ekranų;
 • Namų langų stiklų;
 • Automobilių stiklų.

Šias atliekas reikia vežti į stambių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Pavojingų atliekų rūšiavimas:

Pavojingos atliekos – tai tokios atliekos, kurių sudėtyje yra cheminių medžiagų, kurios gali užteršti aplinką, dirvožemį, gruntinius vandenis ir taip pakenkti aplinkai bei žmonių sveikatai. Pavojingos atliekos turi būti priduotos į stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Į pavojingų atliekų sąrašą įeina:

 • Buitinės chemijos produktai, lakų, dažų ir skiediklių atliekos;
 • Cheminėmis medžiagomis užterštos pakuotės;
 • Statybos ir remonto atliekos;
 • Dviračių, motociklų, automobilių ir kt. padangos;
 • Naudoti tepalai, tepalų filtrai ir kitos naftos produktų atliekos;
 • Didelių gabaritų baldai;
 • Nenaudojami automobiliai.