Iššūkis Mokyklai: Populiariausi Mokyklų Renginiai

Mokykla – tai vienas svarbiausių iššūkių mūsų vaikų gyvenime, kuris trunka dvylika ilgų metų. Kiekvienais metais mokyklos priima naujus vaikus ir išleidžia į gyvenimą tuos, kurie jau yra tam pasirengę. Mokykla kiekvienais metais yra pilna iššūkių – mokiniai turi išmokti daug naujų dalykų įvairiose mokslų srityse. Kad kasdieninis žinių sėmimas netaptų rutina, mokyklos organizuoja įvairius renginius, kur mokiniai gali save realizuoti. Tokiu būdu jie gali parodyti savo organizacinius įgūdžius ir menišką pusę, todėl mokykla netampa tik nuobodžia mokymosi įstaiga.

Populiariausi mokyklų renginiai:

Visos mokyklos, esančios mūsų šalyje, turi vienodus kasmetinius renginius. Tai yra Rugsėjo 1-oji, Mokytojų diena, Rudens gėrybių šventė, Kalėdinis karnavalas, Sausio 13-osios, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimai, Šimtadienis, Velykų šventė, Paskutinis skambutis, Išleistuvės. Tačiau be šių renginių ir švenčių kai kurios mokyklos gali turėti ir tik jose vykstančius įdomius renginius.

Įdomūs renginiai, vykstantys mokyklose:

  • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena:

Šis renginys vyksta gegužės 7-ąją dieną, kuri yra itin svarbi Lietuvai. Šią dieną kiekviena mokykla švenčia skirtingai: kartais mokiniai kalbasi apie spaudą, knygas ir jų reikšmę žmogui bei mūsų tautai. O kartais mokiniai aptaria rašto ir knygos istoriją, prisimena Lietuvai skaudų spaudos draudimo laikotarpį.

  • “Tyrėjo dienos”:

Šį renginį organizuojanti kiekviena mokykla gali paminėti skirtingai. Vieni mokiniai stebi ir patys dalyvauja įvairiuose tyrimuose, pvz., stebi gyvūnus, mokosi rūšiuoti atliekas, tyrinėja miško ekosistemą ir pan. Kiti mokiniai atlieka įvairias užduotis, dalyvauja protų mūšyje. Taigi, užduotys ir veiklos priklauso nuo pačios mokyklos bendruomenės išmonės.

  • Sveikatingumo dienos:

Mokiniai, dažniausiai pradinių klasių, yra supažindinami su sveika mityba, mokosi, kaip maitintis sveikai, sužino apie daržovių ir vaisių naudą. Taip pat apie taisyklingą rankų plovimą ir dantukų valymą. Šios dienos paminėjimas skirtingose mokyklose gali būti nevienodas. Kai kurie mokiniai taip pat yra supažindinami su mankštos ir sporto nauda.

  • Sporto šventė:

Šio renginio esmė supažindinti mokinius su sporto nauda ir skatinti juos aktyviai gyventi. Renginio metu mokiniai atlieka įvairias fizines užduotis – mažieji žaidžia kvadratą, didesni mokiniai krepšinį, futbolą.

  • Žemės diena:

Kovo pabaigoje dauguma mokyklų švenčia Žemės dieną, kuri yra viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Jos esmė yra mokyti vaikus, kad Žemė turi būti saugoma ir tausojama. Vaikai yra mokomi išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį ir gyvąją gamtą. Minint Pasaulinę Žemės dieną, vyresnių klasių mokiniai gali diskutuoti apie planetos problemas, o mažieji – savo piešiniuose vaizduoti, kaip kiekvienas iš mūsų galėtume prisidėti prie tų problemų sprendimo.

  • Kaziuko mugė:

Kaziuko mugė yra siejama su amatais. Šią dieną yra prisimenami tradiciniai lietuvių amatai, o mokiniai turi puikią galimybę pademonstruoti savo rankų darbelius. Tai gali būti įvairūs suvenyrai, gaminiai iš popieriaus ar molio, nėriniai, papuošalai iš karoliukų ir pan. Taip pat vaikai gali pademonstruoti savo kulinarinius sugebėjimus ir iškepti įvairiausių skanėstų, pvz., vaflių, spragėsių, keptos duonos, bandelių, pyragų, sausainių. Kaziuko mugės esmė  – mokiniai bent vieną dieną gali tapti prekybininkais.