Ar Galima Židinį Kūrenti Briketais?

Židinio įrengimas suteikia namams jaukumo ir šilumos šaltuoju metų laiku, tačiau daugelis židinių savininkų prieš įrengdamas židinį net nesusimąsto, kuo jį kūrens. Prieš pradedant įrengti židinį vertėtų pasidomėti, kaip reikėtų jį teisingai įrengti ir kūrenti. Jei norite gauti ne per daug, bet ir ne per mažai šilumos erdvėje, kur yra židinys, privalote atsižvelgti į židinio tipą, talpą, naudojamo kuro savybes ir jo kiekį. Jei tinkamai pasirinksite kuro tipą, tada bus švarus židinio stiklas, neturėsite problemų dėl užsikimšusio kamino, o patalpoje bus maloniai šilta. Tik teisingas kūrenimas ir tinkamai pasirinktas kuro tipas užtikrina ilgą židinio tarnavimo laiką ir šilumą. Taigi, pabandykime atsakyti į jums rūpimus klausimus: “kuo geriausia kūrenti židinį?” ir “ar galima jį kūrenti briketais?”.

Židinio kūrenimas briketais:

Į klausimą “Ar galima židinį kūrenti briketais?”, trumpas atsakymas yra “taip, galima židinį kūrenti briketais”. Tačiau yra tam tikrų išlygų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, pvz., galima naudoti tik medžio pjuvenų briketus, atitinkančius sveikatos normų reikalavimus. Aukštos kokybės medienos briketai yra ganėtinai švarus kuras, nes netrupa, o degdami išskiria mažai pelenų. Dėl to nereikia labai dažnai valyti židinio ir kamino. Tačiau vienas svarbus aspektas yra tas, kad kūrendami židinį briketais, jų kiekį turėtume sumažinti 10 – 20 procentų, lyginant su malkų kiekiu.

Be to, turėtumėte atsižvelgti, kokios tai medienos briketai, nes šilumos atidavimo koeficientas skirtingos medienos rūšies gali žymiai skirtis. Pavyzdžiui, iš ąžuolo pjuvenų pagaminti briketai turi labai aukštą šilumos atidavimo koeficientą, todėl briketų į židinį reikia dėti mažai, kitu atveju patalpoje bus labai karšta. Iš tvirtos medienos, pvz., ąžuolo, klevo, skroblo, pagaminti briketai dega ramia aukšta liepsna. Šių briketų anglys rusena ilgai, todėl atiduoda daug šilumos. Minkštos medienos, pvz., pušies, uosio, briketai dega greičiau, todėl išskiria daug kibirkščių. Beržo medienos briketai degdami išskiria daug suodžių, o uosio, atvirkščiai, – išdegina suodžius židinyje bei kamine, todėl jų dažnai valyti nereikia. Taigi, prieš įrengdami židinį turėtumėte pasidomėti ne tik židinio įrengimo subtilybėmis, bet ir įvairios medienos rūšies privalumais ir trūkumais.